НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 30 березня: Ракам - довіритися інтуїції, Овнам - концентрація  Коли сіяти огірки у відкритий ґрунт: які дні вважаються найкращими і на що звертати увагу  Погода на 30 березня: синоптики повідомили про "сюрпризи"  В ЄС обговорюють посилення санкцій проти тіньового флоту РФ: під удар потраплять порти  Березень може стати "чорним місяцем" для росіян на фронті: деталі від Міноборони  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 30 березня  Тиждень розпочнеться з дощу: якою буде погода в Україні 30 березнявсі новини дня
Політика
Європа
30.03.2026 186

В ЄС обговорюють посилення санкцій проти тіньового флоту РФ: під удар потраплять порти

Йдеться про інфраструктуру, що обслуговує перевезення російської нафти і вкраденого зерна.

_tinoviy_flot_turbo_voyager_velikiy_blent_daniya_gettyimages_2167_30.03.26

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що в ЄС обговорюють посилення санкцій проти тіньового флоту Росії, зокрема й можливі обмеження щодо російських портів.

 

Про це пише РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю глави МЗС Укрінформу. Про це повідомляють Контракти.UA.

Під час саміту міністрів закордонних справ G7, що відбувся у Франції 26-27 березня, за словами Сибіги, партнери обговорювали заборону на надання танкерам тіньового флоту Росії морських послуг.

Він наголосив, що нинішня ситуація на енергетичному ринку, спричинена блокуванням Ормузької протоки, не скасовує необхідності запровадження цього інструменту тиску на Москву.

"І якщо ми говоримо про посилення санкцій, вони повинні поширюватись також і на російську портову інфраструктуру, на порти, які дозволяють, зокрема, нелегально танкерам тіньового флоту транспортувати нафту чи вивозити крадене з України зерно", - зазначив міністр.

За його словами, такі варіанти вже обговорюються, і цей підхід "обов'язково рано чи пізно буде втілено".

Сибіга також наголосив, що окремі держави вже зараз можуть ухвалювати конкретні рішення на національному рівні. Водночас, додав він, країни ЄС змушені діяти в межах європейського законодавства, тому механізми додаткового тиску на РФ шукають комплексно.

"Тому країни, безумовно, діють у рамках цього законодавства, і все це треба комплексно розглядати, але так, шукаються варіанти, які дадуть змогу найбільш ефективно застосувати цей інструментарій для підвищення ціни продовження агресії для Росії", - підсумував український дипломат.

Нагадаємо, 14 березня Рада ЄС ще на шість місяців, до 15 вересня, продовжила санкції проти осіб і компаній, причетних до підриву територіальної цілісності та суверенітету України.

У санкційному списку й надалі залишаються близько 2600 фізичних і юридичних осіб, яких Євросоюз вважає причетними до невиправданої та неспровокованої агресії Росії проти України.

Оценка материала:

5.00 / 2
В ЄС обговорюють посилення санкцій проти тіньового флоту РФ: під удар потраплять порти 5.00 5 2
Політика / Європа
30.03.2026 186
Еще материалы раздела «Європа»