НОВИНИ ДНЯ: Три знаки Зодіаку витягнуть "золотий квиток" від Всесвіту і будуть на висоті  Втрати армії РФ на фронті настільки великі, що Путін в паніці йде на відчайдушний крок: у ISW попередили  Зустріч з Лукашенком можлива? У МЗС зробили заяву про контакти з Мінськом  Сенатори США вимагають від Трампа пояснень через паузу в санкціях проти Росії  НАТО готує щит від Росії: які технології захищатимуть східний фланг  Не лише горіхи: що треба нести до церкви на Третій Спас  Трамп знайшов "винного" у скороченні запасів зброї США: "Він віддав Україні все"всі новини дня
Політика
Світ
01.04.2026 814

Лукашенко видав абсурдну заяву про війну

Диктатор заплутався у власних словах про війну.

__gettyimages_1242076522_5f96fad9fdf25cfe40332e_010426

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив про підготовку його країни до війни, проте водночас наголосив, що "категорично проти" неї.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на "БелТА". Про це повідомляють Контракти.UA.

Він повідомив, що комплексна перевірка збройних сил Білорусі була необхідна для того, щоб перевірити, як діятимуть підрозділи, приведені в повну бойову готовність, в умовах воєнного часу.

"Ніякого мирного часу бути не може. Ми готуємося до війни. Для цього ми й створили Збройні Сили, для цього ми їх утримуємо, для цього народ відраховує гроші, щоб утримувати нас із вами. І в цій аудиторії (і не тільки в цій) люди повинні розуміти: ми категорично проти війни", - наголосив Лукашенко у зверненні до військових.

Він заявив, що не хоче війни, але водночас додав, що Білорусь зможе відповісти на агресію.

"Ми не хочемо війни, але армія для цього й призначена. Якщо раптом хтось вирішить з нами розмовляти і дивитися на нас через приціли зброї, ми відповімо. До цього й готуємося", - підкреслив білоруський диктатор.

Нагадаємо, 19 березня спецпредставник президента США Джон Коул прибув із візитом до Мінська, де зустрівся з Олександром Лукашенком. Вони обговорили можливий візит диктатора до Сполучених Штатів.

Крім того, Коул за підсумками переговорів у Білорусі сказав, що диктатор Лукашенко нібито дає "корисні поради" Дональду Трампу та його адміністрації щодо війни в Україні.

Зазначимо, нещодавно Олександр Лукашенко відвідав КНДР з офіційним візитом, під час якого провів переговори з лідером країни Кім Чен Ином. Сторони обговорили подальший розвиток політичного, економічного та військового співробітництва, а також питання зміцнення двосторонніх відносин.

Оценка материала:

5.00 / 2
Лукашенко видав абсурдну заяву про війну 5.00 5 2
Політика / Світ
01.04.2026 814
Еще материалы раздела «Світ»