НОВИНИ ДНЯ: Картопля з Єгипту - кожна третя тонна: чому імпорт у 2025 році досяг рекорду  Один знак отримає шанс виправити помилку, інший — несподівано відкриє для себе нові можливості: рунічний прогноз на 12 червня 2026 року  Чого боїться білокрилка: перевірений народний рецепт, який працює на всі 100  Польський сир витісняє український з полиць магазинів і причина не лише в ціні  Важливість ґрунту: чим відрізняються компост, наповнювач для вазонів і верхній шар землі  Чотири китайські знаки Зодіаку отримають рідкісний шанс почати все спочатку: хто вони  Посійте один раз і насолоджуйтеся вічно: 8 квітів, які самі подбають про своє поверненнявсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
12.05.2026 295

Каллас припустила, що буде представляти ЄС на переговорах з Росією

Посадовиця заявила, що може "помічати пастки", розставлені Москвою.

_kallas_flickr_com_photos_valstskanceleja_7401735ab22591370bb_12.05.26

Глава європейської дипломатії Кая Каллас припустила, що виступить у ролі переговірника від Євросоюзу у майбутньому діалозі з Росією.

Як пише РБК-Україна, про це Каллас заявила на пресконференції після завершення засідання Ради ЄС. Про це повідомляють Контракти.UA.

Відповідаючи на запитання про готовність стати головним переговорником від ЄС, вона згадала свій юридичний досвід. Каллас зазначила, що здатна помічати пастки, які країна-агресорка зазвичай розставляє під час переговорних процесів.

"Я половину свого трудового життя була юристом, партнером у юридичній фірмі, брала участь у багатьох переговорах", - наголосила глава європейської дипломатії.

Водночас вона зауважила, що ЄС має узгодити спільні вимоги до РФ для мирних переговорів, оскільки наразі Москва не демонструє готовності до добросовісного діалогу.

На її думку, наразі Євросоюз не перебуває у позиції для вступу в мирні переговори. Вона підкреслила, що між державами-членами тривають дискусії щодо того, які саме умови мають бути висунуті країні-агресору.

"Ми не бачимо, щоб Росія справді вела переговори добросовісно. І, звичайно, у нас ведеться дискусія про те, що ми хочемо бачити від Росії", - наголосила посадовиця.

РФ може не погодитись

В коментарі РБК-Україна політолог Володимир Фесенко припускав, що Росія не погодиться на те, щоб ЄС на переговорах представляла Кая Калас.

Європейська дипломатка навряд чи потрапляє під вимогу Путіна: переговорником має бути той, хто "не наговорив всякого" про РФ.

Нагадаємо, 9 травня російський диктатор Володимир Путін заявив, що вважає ексканцлера Німеччини Герхарда Шредера найкращим кандидатом від ЄС для участі у можливих переговорах щодо завершення війни проти України.

Зазначимо, у Німеччині цю ідею одразу відкинули. Один із німецьких чиновників заявив, що кандидатура Шредера як посередника між Європою та країною-агресоркою не розглядається.

Сьогодні, 11 травня, ЗМІ повідомили, що Берлін обговорює кандидатуру президента Франка-Вальтера Штайнмаєра як потенційного переговорника від ЄС у діалозі з Росією.

Оценка материала:

5.00 / 2
Каллас припустила, що буде представляти ЄС на переговорах з Росією 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
12.05.2026 295
Еще материалы раздела «Ранкова кава»