НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на тиждень за картами Таро: Терезам - кохання, Рибам - здійснення мрій  Перемога Пашиняна довела Кремль до сказу: у Путіна запускають небезпечний сценарій  Прямий удар по Путіну: СБУ "підсмажила" нафтові станції, що живили пальним Москву  Сітки не врятували: українські “Фламінго” вдруге уразили завод із компонентами для дронів і ракет РФ  Один знак отримає шанс здійснити задумане, інший — зіткнеться з несподіваними змінами: рунічний прогноз на 10 червня 2026 року  Не гній, не попіл, не селітра: чим підживлювати городину влітку, щоб гарно росла і рясно плодоносила  Гороскоп на 10 червня: Скорпіонам - результати, Дівам - підтримка та допомогавсі новини дня
Політика
Європа
13.05.2026 337

Меркель розглядають на роль посередника у переговорах Європи з РФ, - Spiegel

Колишнього канцлера називають "найкращим кандидатом" з двох причин.

Колишнього канцлера Німеччини Ангелу Меркель вважають оптимальним посередником для перемовин між ЄС та РФ.

 

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Spiegel. Про це повідомляють Контракти.UA.

У політичних колах Меркель називають найкращим кандидатом на роль посередника, оскільки вона особисто знайома як з президентом України Володимиром Зеленським, так і з російським диктатором Володимиром Путіним. Також враховується той факт, що вона вже тривалий час перебуває у відставці.

В офісі колишнього канцлера повідомили, що наразі жодних офіційних запитів щодо її участі в переговорах не надходило. Там також не надали відповіді на запитання, чи готова Меркель погодитися на цю роль у майбутньому.

Країни Європи прагнуть брати безпосередню участь у діалозі з Москвою, враховуючи попередній досвід посередництва США. Висока представниця ЄС Кая Каллас наголосила, що було б "не дуже розумно" дозволяти Кремлю самому диктувати кандидатуру переговірника.

Голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер зазначив, що посередник повинен мати широку підтримку на рівні всього ЄС. Особливо важливою в цьому питанні є згода країн Східної Європи та Балтії.

Нагадаємо, 9 травня російський диктатор заявив, що вважає колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера найкращим кандидатом від ЄС для участі у можливих переговорах щодо завершення війни.

Зазначимо, що цю ідею у Німеччині відкинули. Один із німецьких чиновників наголосив, що кандидатура Шредера як посередника між ЄС та країною-агресоркою не розглядається.

В понеділок, 11 травня, ЗМІ повідомили, що Берлін обговорює кандидатуру президента Франка-Вальтера Штайнмаєра як можливого переговорника між Європою та Росією.

Крім того, Кая Каллас припустила, що може виступити у ролі переговірника від Євросоюзу у майбутньому діалозі з країною-агресоркою.

Оценка материала:

5.00 / 2
Меркель розглядають на роль посередника у переговорах Європи з РФ, - Spiegel 5.00 5 2
Політика / Європа
13.05.2026 337
Еще материалы раздела «Європа»