НОВИНИ ДНЯ: У цих знаків Зодіаку з’являться нові можливості найближчим часом  У Путіна заговорили про "сигнали" від США і зробили нову заяву щодо України: деталі  Чи буде в Україні банкнота 5000 гривень: що кажуть в НБУ про топ-номінали  Де на Місяці ховається вода: нове відкриття здивувало науковців  Як і скільки заяв подавати абітурієнтам, щоб не "пролетіти" зі вступом: пояснення МОН  Свята у серпні 2026 року: повний перелік важливих дат в Україні та світі, чи будуть додаткові вихідні  Тепло, але води в річках може стати більше: де в Україні чекати грози 15 липнявсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
15.05.2026 421

Сі Цзіньпін несподівано став на бік Трампа у питанні Ірану

Що обговорили лідери двох наддержав?

_tramp_si_tszinpin_30_zhovtnya_2025_r_gettyimages_2244075588_7df1d627_15.05.26

США і Китай на зустрічі в Пекіні погодились, що Іран не повинен отримати ядерну зброю - ніколи і за жодних умов.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву пресслужби Білого дому в X. Про це повідомляють Контракти.UA.

Ядерна зброя для Ірану - табу

Сполучені Штати і Китай зійшлись в одній принциповій позиції: Іран не може і не повинен отримати ядерну зброю.

Ця домовленість стала однією з ключових за підсумками переговорів президента США Дональда Трампа та голови Китаю Сі Цзіньпіна, повідомляє Білий дім.

Ормузька протока залишиться відкритою

Окремо лідери двох країн погодились, що Ормузька протока - стратегічний морський шлях - має залишатися відкритою для вільного транспортування енергоносіїв.

Сі Цзіньпін також висловив позицію Пекіна щодо протоки:

  • проти її мілітаризації;
  • проти будь-яких спроб запровадити плату за прохід через неї.

Ще один момент з переговорів - Сі Цзіньпін заявив про інтерес до збільшення закупівель американської нафти. Таким чином Пекін хоче зменшити власну залежність від постачань через Ормузьку протоку.

Зустріч відбулась у рамках візиту Дональда Трампа до Китаю - першого за останні дев'ять років. Переговори пройшли у Великій залі народних зборів у Пекіні 14 травня.

Разом з Трампом прибула делегація, до якої увійшли держсекретар США Марко Рубіо, глава Пентагону Піт Гегсет, мільярдер Ілон Маск, а також торговельний представник Джеймісон Гріер та глава Міністерства фінансів Скотт Бессент.

Нагадаємо, напередодні саміту Трамп говорив, що планує провести з Сі Цзіньпіном "довгу розмову" про війну з Іраном, а головною темою зустрічі він назвав торгівлю.

Як повідомляло РБК-Україна, китайські компанії обговорювали з Іраном можливий продаж зброї - з планами відправити її через треті країни, щоб приховати походження. Пекін подібні звинувачення раніше заперечував.

Оценка материала:

5.00 / 2
Сі Цзіньпін несподівано став на бік Трампа у питанні Ірану 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
15.05.2026 421
Еще материалы раздела «Ранкова кава»