НОВИНИ ДНЯ: Пасинкування низькорослих помідорів: як це найкраще робити для раннього врожаю  Гороскоп на 6 червня для всіх знаків зодіаку: для кого день буде вдалим, якщо не піддаватися емоціям  Як допомогти помідорам пережити спеку і не втратити врожай  Частину України накриють грозові шквали: прогноз на 6 червня  Росіяни не зможуть вільно приїжджати в Україну після війни, - Сибіга  Дипломатичний удар Зеленського: лист до Путіна має вплинути і на Трампа — NYT  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 6 червнявсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
03.06.2026 287

Російський генерал, який хотів взяти Київ за три дні, отримав довічне

Що встановив суд щодо наступу на Київ?

3_roszmi__9479bcf41fffba6fa632be348db70b_03.06.26

Генерал армії РФ Олександр Лапін, який керував наступом на Київ у перші тижні повномасштабної війни, отримав довічне позбавлення волі. Суд визнав його винним у злочинах проти України.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву генерального прокурора Руслана Кравченка. Про це повідомляють Контракти.UA.

Що вирішив суд

Довічне позбавлення волі отримав генерал-полковник збройних сил РФ Олександр Лапін, колишній командувач Центрального військового округу РФ.

За даними слідства, він очолював російське військове угруповання "Центр" та керував наступом з території Росії і Білорусі на:

  • Сумську область;
  • Чернігівську область;
  • Київську область;
  • столицю України.

Суд визнав його винним у:

  • посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України;
  • плануванні та підготовці агресивної війни;
  • розв'язуванні та веденні агресивної війни.

Яку роль відігравав Лапін

Прокурори встановили, що у лютому-березні 2022 року Олександр Лапін не лише формально обіймав посаду командувача.

За матеріалами справи, він організовував вторгнення, координував дії підлеглих підрозділів, віддавав накази та забезпечував продовження бойових дій проти України.

Саме під його командуванням російські війська окуповували населені пункти Чернігівської та Сумської областей, а також просувалися у напрямку Києва лівим берегом Дніпра.

Метою наступу було захоплення столиці, державних органів влади та встановлення окупаційного контролю.

Наразі Олександр Лапін перебуває на території РФ, тому вирок ухвалили заочно.

Нагадаємо, нещодавно СБУ повідомила про підозру іншому воєначальнику - Олександру Чайко, екскомандувачу Східного військового округу російської армії. Під час битви за Київ він наказав обстрілювати цивільні будинки.

А генерал Олег Макаревич, який наказав підірвати Каховську ГЕС, нещодавно очолив ротаційну консультативну місію у Венесуелі. Там понад 120 військових армії РФ тренують венесуельських військових.

Оценка материала:

5.00 / 2
Російський генерал, який хотів взяти Київ за три дні, отримав довічне 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
03.06.2026 287
Еще материалы раздела «Ранкова кава»