НОВИНИ ДНЯ: Медовий, Яблучний та Хлібний Спас 2026: дати за новим стилем та українські традиції  Нагар на решітці плити відійде сам: знадобиться лише один засіб  Люди, народжені в ці дати, мають найбільші шанси розбагатіти, - нумерологи  Майже всі городники припускаються цієї помилки під час поливання помідорів: вона може коштувати вам усього врожаю  Усі справи чотирьох знаків Зодіаку різко підуть вгору найближчим часом  Раз на місяць запускайте цей цикл — і ваша пралка працюватиме вічно  Гороскоп на 26 липня за картами Таро: Близнюкам – легкість і радість, Козерогам – перевіркавсі новини дня
Політика
Росія
05.06.2026 1005

Лавров видав абсурдну заяву про мирні переговори з Україною

Що цього разу заважає Москві вести діалог?

_lavrov_gettyimages_1201678645_28d91af2c1b12edfeacc518a1_05.06.26

У Росії заявили про нібито готовність до мирних переговорів з Україною, але водночас звинуватили Україну в тому, що вони не відбуваються.

Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, пише РБК-Україна з посиланням на "РИА". Про це повідомляють Контракти.UA.

За словами російського міністра, країна-агресорка нібито готова вести переговори з Україною, але "не бачить готовності до цього з боку іншої сторони".

"Ми неодноразово заявляли, що готові вести переговори щодо України, але не бачимо готовності до діалогу з іншого боку. Ми не можемо знайти з іншого боку тих, з ким ми могли б вести діалог", - заявив Лавров.

Абсурдність заяви Москви полягає у тому, що український лідер Володимир Зеленський вчора, 3 червня, офіційно заявив, що готовий до будь-якого формату для наближення миру. В тому числі, й до прямих переговорів з російським диктатором.

"Я готовий до прямих переговорів з Путіним, щоб завершити цю війну, аніж чекати у черзі, поки всі закінчать всі конфлікти у світі і потім дійде до нас", - наголосив глава держави.

Нагадаємо, нещодавно помічник російського диктатора Юрій Ушаков назвав "недоцільними" мирні переговори до тих пір, доки Київ не виведе війська з підконтрольної йому частини Донбасу.

За його словами, лише після цього бойові дії будуть призупинені, а все інше Ушаков назвав "марною тратою часу".

Тоді ж керівник ЦПД РНБО Андрій Коваленко наголосив, що заява помічника російського диктатора свідчить про визнання Кремлем того, що він не планує завершувати повномасштабну війну, оскільки Україна відмовляється залишати свою землю.

Водночас в ОП заявляють, що завершення "гарячої фази" війни в найближчі місяці є цілком досяжним. Зокрема, керівник Офісу Кирило Буданов зазначив, що Україна має необхідні можливості для припинення бойових дій до початку зими.

Оценка материала:

5.00 / 3
Лавров видав абсурдну заяву про мирні переговори з Україною 5.00 5 3
Політика / Росія
05.06.2026 1005
Еще материалы раздела «Росія»