НОВИНИ ДНЯ: Китайський гороскоп на останній тиждень липня: три знаки, які залишать труднощі позаду  «Недоторканних» не буде»: Драпатий почав масштабний аудит у ЗСУ та зробив жорстку заяву  Токаєв закликав Путіна «заморозити війну» в Україні: у Києві зробили несподівану заяву  Цей знак зодіаку оберігають одразу чотири янголи: кого так люблять вищі сили  Долари чи гривня: експерт порадив, де вигідніше тримати заощадження  Яблучний Спас 2026 року: коли святкуємо, що можна і не можна робити та які традиції принесуть удачу  США поставили Україні умову для ведення війни в Чорному морі — WSJвсі новини дня
Політика
Україна
10.06.2026 417

Колапс у Криму – початок: ЗСУ вибивають росіян з окупованих територій, а наступ РФ ризикує обвалитись каскадом – ISW

Через результативні удари ЗСУ по логістичних маршрутах армії РФ командування обмежує рух транспорту певними ділянками.

86f37e2414e56da2138c3e749e01f94c_10.06.26_1

Російське військове командування заборонило переміщення військових вантажів ключовими автомагістралями, які з’єднують материкову частину РФ із тимчасово окупованим Кримом. Причиною стали удари ЗСУ та встановлення вогневого контролю над цими маршрутами. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це пише ISW.

Йдеться про траси Ростов — Крим (М-14 / Р-280) та Керч — Сімферополь — Севастополь («Таврида»), які є критично важливими для постачання російських військ. Обмеження набули чинності з 7 червня після відповідного наказу командування.

За словами командира українських Сил безпілотних систем Роберта «Мадяра» Бровді, рішення ухвалене з міркувань безпеки через ефективні удари української армії по логістичних маршрутах противника.

«Російське командування заборонило рух військової логістики ключовими трасами через український вогневий контроль», — йдеться у звіті.

Це вже не перше обмеження: раніше окупаційна влада також обмежувала рух цивільного транспорту, зокрема — на автомагістралі М-14 та ділянці автомагістралі Білгород-Маріуполь (Р-150), яка проходить через окуповану Луганську область.

Аналітики зазначають, що атаки по наземних лініях комунікацій Росії та залізничної інфраструктури на окупованій Україні з весни 2026 року порушує військову логістику Росії. І удари лише посилюватимуться.

«Україна, ймовірно, ще більше розширить та посилить свою ударну кампанію середньої дальності, що, ймовірно, матиме каскадний вплив на наступальні операції Росії в найближчі місяці, особливо в міру того, як зусилля України щодо формування поля бою зростатимуть», — зазначають вони.

Раніше йшлося про те, що паливна криза в Росії та окупованому Криму загострюється через регулярні українські удари по логістичній і паливній інфраструктурі. У регіонах фіксують дефіцит бензину, довгі черги на АЗС і жорсткі обмеження — до 20 літрів на людину, а подекуди пальне взагалі відсутнє. Причиною є атаки дронів по маршрутах постачання, мостах і НПЗ, а також ускладнення морської логістики через ризики безпеки. Ситуація вже викликає невдоволення серед населення і, за оцінками, може впливати навіть на забезпечення російських військ.

Оценка материала:

5.00 / 2
Колапс у Криму – початок: ЗСУ вибивають росіян з окупованих територій, а наступ РФ ризикує обвалитись каскадом – ISW 5.00 5 2
Політика / Україна
10.06.2026 417
Еще материалы раздела «Україна»