Політика
Україна
Де Ленін впав, стоятиме Мазепа: Зеленський анонсував пам'ятник гетьману в центрі Києва
Сьогодні у Лаврі поставили погруддя Мазепи, але гетьман заслуговує на великий пам'ятник.
Місце, де понад десять років тому повалили пам'ятник Леніну, може отримати новий символ. Саме там пропонують встановити пам'ятник Івану Мазепі.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського. Про це повідомляють Контракти.UA.
Під час відкриття погруддя Івана Мазепи у Києво-Печерській лаврі президент заявив, що Україна відновлює історичну справедливість.
"Сьогодні ми виправляємо ще одну історичну несправедливість. Відтепер тут, у Києво-Печерській Лаврі абсолютно по праву стоятиме погруддя великого українця та покровителя Лаври - Івана Мазепи", - зазначив Зеленський.
Він також наголосив, що саме за опіки Мазепи Києво-Печерська лавра пережила період розквіту, а самого гетьмана назвав видатним державним діячем, меценатом і очільником Козацької держави.
На думку Зеленського, масштаб постаті Івана Мазепи заслуговує не лише на погруддя, а й на повноцінний пам'ятник у столиці.
Він зауважив, що для цього вже існує символічне місце - на бульварі Тараса Шевченка, де у грудні 2013 року під час Революції Гідності повалили пам'ятник Леніну.
"Вважаю, що ідеальне місце для нього існує. Існує з грудня 2013 року на бульварі Шевченка. Я впевнений, там де Ленін впав, там міцно стоятиме Мазепа", - підсумував глава держави.
Нагадаємо, пам'ятник Леніну на Бессарабці активісти повалили у грудні 2013 року під час Революції Гідності. Відтоді місце залишалося порожнім, а навколо його майбутнього точилися дискусії.
Цього року КМДА представила проєкт облаштування там безбар'єрного громадського простору з великим фонтаном, однак ця ідея викликала жваве обговорення серед киян.
Оценка материала:
Де Ленін впав, стоятиме Мазепа: Зеленський анонсував пам'ятник гетьману в центрі Києва28.06.2026






