НОВИНИ ДНЯ: «Чотири вершники» Кремля: Мельник в ООН зробив жорстке попередження росіянам щодо мобілізації  Рекордно низька оренда: в якому обласному центрі України можна задешево зняти квартиру  Фінансовий гороскоп на вересень 2026 року  Власні українські Storm Shadow: коли з’являться, куди дістануть у РФ та чому в Кремлі вже панікують   Що нам пророкують зірки: гороскоп на вересень 2026 року  Росія чи Україна: Келлог відверто відповів, хто перемагає у війні  На чотири знаки Зодіаку чекає тріумф у всіх справах до кінця літавсі новини дня
Політика
Світ
10.07.2026 425

На півночі Малі атакували колону із сотнями російських найманців, - Reuters

Відповідальність за напад вже взяло на себе збройне угруповання FLA.

9 липня вранці на півночі Малі потрапив під обстріл військовий конвой, в якому було понад 200 російських найманців, а також місцеві солдати.

 

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

Військова техніка рухалася до північного міста Анефіс, де наразі тривають запеклі бойові дії.

Сусідній Нігер, який виступає союзником чинної влади Малі, надав заблокованим підрозділам повітряну підтримку під час боїв. Офіційні речники армії Малі та військове керівництво Нігеру наразі не відповіли на запити журналістів про коментарі.

Відповідальність за атаку офіційно взяв на себе речник збройного угруповання "Фронт визволення Азавада" (FLA). Водночас залишається невідомим, чи причетна до цієї операції інша радикальна організація - "Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін" (JNIM).

За інформацією джерел агентства, це вже не перший подібний інцидент за останні дні. На початку цього тижня бойовики влаштували схожу засідку на інший військовий конвой, який просувався у північному напрямку.

Нагадаємо, Росія створила в Африці розгалужену мережу вербування найманців для війни проти України. Під виглядом працевлаштування Кремль залучає громадян майже 40 африканських країн до служби у своєму війську.

Зазначимо, РФ активно використовує африканські держави для обходу міжнародних санкцій, вербування нових бійців, а також отримання доступу до важливих природних ресурсів.

Оценка материала:

5.00 / 2
На півночі Малі атакували колону із сотнями російських найманців, - Reuters 5.00 5 2
Політика / Світ
10.07.2026 425
Еще материалы раздела «Світ»