Бізнес
Економіка
«Валютний податок» не вплине на курс гривні
Валютний курс залишиться стабільним після введення 15-процентного збору при обміні валюти.
«На курсі валюти ухвалення закону про 15-процентний податок на валютні операції не відіб'ється... Дорожче валюта не стане, якщо буде ухвалений закон про 15-процентний податок. Збір до Пенсійного фонду вводиться виключно при обміні валюти на гривню. Його оплачуватимуть ті люди, які захочуть поміняти валюту на гривню», - заявив голова комітету НБУ по протидії недобросовісним валютним операціям Юрій Горшков.
Він зазначив, що «для простих громадян цей закон передбачає низку механізмів, які дозволять уникнути сплати 15-процентного податку при валютній операції. Це валютний депозит, який пролежавши в банку 30 днів, при валютній операції не передбачатиме сплату 15-процентного податку, це казначейські зобов'язання Мінфіну... Валютні вереводи з-за кордону до 150 тис. грн також не оподатковуватимуться».
Горшков підкреслив, що проект закону про 15-процентний податок на обмін валюти абсолютно не ударить по простих громадянах: «Даний проект закону ударить насамперед по спекулянтах».
При цьому НБУ передбачить для валютних спекулянтів більш жорсткі заходи покарання.
«НБУ абсолютно не переживає про перехід валютного ринку в тінь... йтиметься про несплату податків, а не тільки про конфіскацію», - заявив він.
Він повідомив, що в законодавчій площині для спекулянтів готуються певні «сюрпризи», проте анонсувати їх відмовився.
У Центробанку також підрахували, що на руках в українців у формі готівки знаходиться від $30 млрд до $50 млрд.
«До 50 млрд дол., за нашими оцінками, знаходиться наявними у наших громадян. Тобто, від 30-50 млрд - це реальна сума», - сказав Горшков.
Він уточнив, що це гроші, які не розміщені на депозитах в банках: «Так, це ті гроші, які знаходяться в «трилітрових банках».
За словами Горшкова, законопроект про 15% податок на продаж валюти найближчим часом буде внесений до Верховної Ради (ВР) України, при цьому принципових змін не буде.
Його слова раніше підтвердив і заступник голови Нацбанку Валерій Прохоренко.
«У народних депутатів виникло кілька питань, які вони хотіли б уточнити. З профільним комітетом в парламенті найближчим часом буде проведена робота і обговорені основні норми законопроекту. Але, гадаю, суттєво він не зміниться. Зміниться лише розуміння депутатами головної направленості нововведень», - повідомив В.Прохоренко.
За матеріалами «Комсомольська правда в Україні»