<
НОВИНИ ДНЯ: Як приготувати пухкі пундики  Вчені виявили іншопланетне життя у Сонячній системі  Як отримати компенсацію за генератори для будинку: пояснення КМДА  В ISW роз'яснили, що змусить Путіна зупинити війну проти України  Як приготувати смачне печиво з какао  Якого числа Яблучний, Медовий та Горіховий Спаси 2024 року: запишіть собі нові дати святкування  У вівторок Україну розжарить до +36°: де буде найспекотнішевсі новини дня
Бізнес
Економіка
20.12.2012 1369

Експерти назвали умови для стабільності цін в Україні

Політика НБУ щодо підтримки гривні курсу спрямована, в т.ч., на забезпечення низької інфляційної динаміки, вважає керівник аналітичного відділу ІГ «Арт-Капітал» Ігор Путілін.

 

«Якщо подивитися історію девальвації в 2008 р., інфляція після цього в окремі місяці сягала 30% р/р. В Україні більшість цін зав'язані на долар, тому його зростання по відношенню до гривні неодмінно призводить до зростання внутрішніх цін на всі товари (продовольчі та непродовольчі)», - сказав Путілін.

Начальник відділу стратегічного планування «Укрсоцбанку» Агшин Мирзазаде наголосив на нерозривному зв'язку між курсовою динамікою та інфляційними очікуваннями. «У випадку ослаблення гривні, вартість імпортних товарів почне зростати», - додав він.

Втім, начальник аналітичного відділу «Альфа-Банку« (Україна) Олексій Блінов звернув увагу, що в 2009 р. Україна мала доволі стрімке сповільнення інфляції, незважаючи на сильну девальвацію гривні.

При цьому керівник аналітичного департаменту ІК Concorde Capital Олександр Паращій відзначив, що низька інфляція певним чином допомагає послабленню реального ефективного обмінного курсу (РЕОК) гривні, тобто - посиленню конкурентоспроможності експортерів. «У випадку з РЕОК також має місце певний позитивний ефект прив'язки гривні до долара. США намагаються усіма силами послаблювати валюту і, оскільки гривня йде в прив'язці до долара, то і Україна отримує певний позитив від такої політики», - резюмував Паращій.

За матеріалами РБК-Україна

Оценка материала:

5.00 / 2
Експерти назвали умови для стабільності цін в Україні 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
20.12.2012 1369
Еще материалы раздела «Економіка»