<
НОВИНИ ДНЯ: Трамп вимагає у Байдена пройти перевірку на наркотики перед дебатами  США проведуть наступного тижня чергове засідання "Рамштайну"  У Пентагоні розповіли про катастрофічні наслідки атак українських БПЛА по НПЗ у Росії  В Україні 19 травня утримається суха погода, вдень до +24°  Местами грозы. Синоптики рассказали о погоде на 19 мая в Украине  Бувають відмови. Що робити, якщо дані військовозобов'язаного не оновлюються в ЦНАПі  Тепло, але подекуди з дощами: якою буде погода в Україні 19 травнявсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
25.01.2013 18:45 1631

В Україні – криза системи покарання малолітних злочинців

Українська система покарання малолітніх злочинців не передбачає перевиховання, а кує кадри для кримінального світу. Велика частина підлітків, які відсиділи у колоніях, стають рецидивістами.

За даними Юрія Павленка, уповноваженого президента з прав дитини, 60% підлітків, які вийшли з колонії, знову йдуть на злочин: зона лише зміцнює їхній зв'язок з бандитським середовищем.

Фахівці запевняють, що погіршують ситуацію умовні терміни - відсутність реального покарання та виховної роботи після винесення вироку сприяють утвердженню у дитини відчуття вседозволеності. Серед умовно засуджених відсоток рецидивів ще вищий - 90%, і тоді вже, згідно з кримінальним законодавством, малолітній правопорушник навіть за дрібну крадіжку гарантовано потрапляє у в'язницю.

Половина в'язнів колоній, за даними Павленко, відбувають покарання за дрібні крадіжки - мобільників, велосипедів, продуктів харчування. У тяжких злочинах - вбивствах і розбоях - винні лише 10% і 11% відповідно.

Олег Янчук, начальник відділу Державного департаменту України з питань виконання покарань, вважає позбавлення волі цілком адекватною і навіть корисною мірою покарання.

«Ми згодні з тим, що діти не повинні потрапляти у в'язницю, але в наших закладах вони однозначно стають кращими, - переконаний він. - У нас цілодобовий режим, як в армії або скаутських таборах, і це сприяє змінам». Янчук пояснює, що нерідко діти з неблагополучних сімей тільки в колонії починають регулярно відвідувати школу, а потім отримують в ПТУ професію. Крім того, вони перебувають під медичним спостереженням, тоді як на волі жодного разу не були у лікаря.

За підрахунками Янчука, від 15% до 25% вихідців з колонії здійснюють повторні злочини - ці числа в рази менше представлених Павленко, вказує Кореспондент.net.

Тим часом Західна Європа, а також Канада і Австралія давно відмовилися від практики карати підлітків в'язницею за дрібні злочини. Так, у Канаді з населенням, порівнянним за чисельністю з українським, налічується усього лише 500 юних ув'язнених, у Польщі - 512, в Італії - 465, тоді як в Україні - близько 1,5 тис. Інша ситуація у США - там кримінальна відповідальність настає вже у 7 років, а в тамтешніх колоніях сидить аж 90 тисяч підлітків.

 

Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні – криза системи покарання малолітних злочинців 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
25.01.2013 18:45 1631
Еще материалы раздела «Суспільство»