Життя та Стиль
Суспільство
Поляки не хочуть розмовляти з Україною, як з Африкою
Група польських користувачів інтернету заснувала цивільну ініціативу «Україна - не Африка» з метою досягнення зниження вартості дзвінків з мобільних телефонів у сусідню країну.
Цікаво, що ініціатива знайшла відгук у польської влади.
«Я звернувся до Єврокомісії з пріоритетним депутатським запитом з приводу правових можливостей залучення України до європейських правил про ціни міжнародного зв'язку і роумінгу. Ми теж вивчатимемо, як на практиці це мало б виглядати», - сказав депутат Європарламенту Павло Коваль у розмові з виданням.
Запит до міністра адміністрації та оцифрування Польщі з цього приводу подав також депутат польського Сейму від Руху Палікота Марек Познанський.
У відповідь міністерство заявило, що переговори про адміністративне зниження цін на роумінг зараз ведуться з Росією, але такий самий діалог Польща може провести з Києвом і Мінськом. «Справа буде розвиватися, ми цим займемося», - прокоментував Познанський, пише ZN.ua.
На даний час хвилина міжнародного (за межі ЄС) дзвінка в Польщі коштує у 7-10 разів дорожче, ніж внутрішнього.
На думку групи активістів, стан речей можна змінити, якщо показати операторам і політикам, що людей, зацікавлених у дешевих дзвінках в Україну, багато.
Мета ініціативи «Україна - не Африка» - привернути увагу суспільства і бізнесу до проблеми, показати абсурдність ситуації. Звідси і назва: дзвінки з Польщі у близьку Україну коштують так само, як і в далеку Африку або Австралію. А то й дорожче - виявляється, іноді з Польщі все-таки дешевше зателефонувати на інший континент, ніж у сусідню країну.
«Якщо багато людей «полюблять» нашу сторінку, це буде непрямим доказом попиту на дешеві дзвінки. У цьому разі самі оператори повинні зрозуміти, що зниження цін - краще рішення для них самих. Зараз майже ніхто не телефонує в Україну з мобільного: через високі ціни всі користуються скайпом або послугами віртуальних операторів, але якби ціни були нижчими, люди дзвонили б по телефону, і оператори б на цьому заробляли», - казав Марцин Волковицький, студент української філології з Ольштина та один із учасників акції.