НОВИНИ ДНЯ: У Польщі нема переляку від Трампа: експерт пояснив сподівання Варшави  Виробники продуктів підняли ціни на 15%: що подорожчало найбільше  Погодні гойдалки: яких сюрпризів чекати українцям в останню неділю листопада  Навіть вдень буде мінус: синоптикиня попередила про похоладання 24 листопада   В Україні 24 листопада на сході та Закарпатті мокрий сніг, вдень до +2°  Сніг, але не всюди. Синоптики дали прогноз на 24 листопада в Україні  Синоптики погіршили прогноз погоди на вихідні: які регіони постраждають найбільшевсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
21.03.2013 810

Журналістику визнали творчою професією

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України погодилося з доцільністю визнання журналістики як творчої спеціальності.

Спілка журналістів розцінює журналістику на рівні сфери культури й мистецтва і вважає її одним із творчих видів діяльності. Як зазначає НСЖУ, це підтверджується низкою законів України.

Питання про внесення журналістики до переліку творчих професій було порушено на зустрічі Національної спілки журналістів України (НСЖУ) з прем'єр-міністром Миколою Азаровим. Після зустрічі прем'єр дав відповідне доручення профільному міністерству щодо розгляду ініціативи. 

Наразі Спілка журналістів отримала відповідь Міносвіти, в якій ідеться про підтримку ініціативи НСЖУ. Міністерство пропонує з метою визнання журналістики як творчої спеціальності внести відповідні зміни до наступних постанов Кабміну: «Про затвердження нормативів чисельності студентів (курсантів), аспірантів (ад'юнктів), докторантів, здобувачів наукового ступеня кандидата наук, слухачів, інтернів, клінічних ординаторів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника у вищих навчальних закладах III і IV рівня акредитації та вищих навчальних закладах післядипломної освіти державної форми власності» (від 17 серпня 2002 р. № 1134) та «Про затвердження Порядку присвоєння вченого звання професора і доцента» (від 27 грудня 2008 року № 1149).

НСЖУ зазначає, що цими змінами буде передбачено нормативи чисельності студентів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника для освітнього напряму «Журналістика» на рівні 5 студентів до одного працівника, можливість присвоєння вчених звань доцента та професора «Заслуженому журналісту України», а також за значні особисті творчі досягнення у сфері журналістики.

За словами голови Національної спілки журналістів України Олега Наливайка, визнання журналістики як творчої спеціальності допоможе суттєво підвищити рівень навчання студентів-журналістів у навчальних закладах. Адже нині склалася ситуація, що серед викладачів практично відсутні журналісти-практики.

Оценка материала:

5.00 / 3
Журналістику визнали творчою професією 5.00 5 3
Життя та Стиль / Суспільство
21.03.2013 810
Еще материалы раздела «Суспільство»