НОВОСТИ ДНЯ: Скільки років Росія ще зможе воювати в Україні: непередбачувана відповідь експерта  Резніков зробив важливу заяву щодо оголошення додаткової мобілізації  Народний синоптик прогнозує зміну погоди в Україні: коли та на що чекати  Поліція нагадала водіям про важливе правило з 1 жовтня  У Зеленського назвали "фрік-шоу" російську анексію територій України  "Залишитися може половина". Які плани біженців у Польщі, Чехії та Румунії  Останній день місяця порадує теплом: прогноз погоди в Україні на п'ятницю, 30 вереснявсе новости дня
Політика
Україна
01.04.2013 630

У українців – корупційне відношення до партій

Українцям байдуже, звідки партії беруть гроші, – опитування. При цьому лише 3% українців фінансово підтримували партії, яким симпатизують.

Більш ніж третина українських виборців (38%) не поміняють своїх політичних уподобань, якщо отримають якусь негативну інформацію про джерела фінансування їхньої партії. Про це свідчить опитування, яке провів з 6 по 12 березня фонд «Демократичні ініціативи» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

«Ми ставили запитання: "Якби ви знали про джерела надходження коштів на виборчу кампанію партії або кандидата, чи могло б це вплинути на ваше рішення щодо їх підтримки?" Тільки для 14% ці факти виявилися б істотними, для 30% вони вплинули б на вибір, але не суттєво, а для 38% – не вплинули б взагалі», – прокоментувала результати опитування директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

На запитання «Де партії і кандидати в нардепи беруть гроші на виборчу кампанію?» відповіді розподілилися так: вони залучили власні та кошти членів своїх сімей – 13% респондентів, це гроші олігархів – 48%, це гроші держави, які використовували у виборчій кампанії, – 52%, це внески громадян, що їх підтримують, – 13%.

«Звісно, люди погано оцінюють фінансування виборчої кампанії за рахунок олігархів, бізнесу або держави. Але ми запитали: а ви самі колись робили внески до виборчого фонду партії або кандидата? Так-ось, лише 3% давали свої гроші, 96% – ні, а 1% відмовилися відповідати», – зазначила Бекешкіна.

«Тоді ми уточнили: а за яких обставин ви могли б зробити внесок до виборчого фонду партії або кандидата, які вам подобаються? За будь-яких обставин підтримали б гривнею своїх обранців усього 4,5% громадян, не розщедрилися б при будь-якому розкладі 71%, а 12% зробили б внесок до виборчого фонду, якщо б мали можливість простежити за надходженням і використанням у ньому коштів (і це вселяє оптимізм; до речі, найбільше таку готовність висловили виборці "Свободи" – 21%)», – додала соціолог.

Вона також повідомила, що віддали б якусь суму грошей до фонду партії або кандидата за умови, що в разі обрання кандидата отримають натомість певну послугу, 5% громадян. «Це - чиста корупція», – наголосила Бекешкіна, слова якої приводить ТВі.

Оценка материала:

5.00 / 2
У українців – корупційне відношення до партій 5.00 5 2
Політика / Україна
01.04.2013 630
Еще материалы раздела «Україна»