НОВИНИ ДНЯ: В Україні не прогнозують опади на початку грудня  В Україні автоматизували реєстрацію права власності на нерухомість після будівництва  Розформування ТЦК не піде на користь обороноздатності країни, - Веніславський  Росії вистачить радянської зброї до кінця 2025 року – El Mundo  В Україні 27 листопада переважно без опадів, уночі до -8°  У НАТО заявили про необхідність ударів по Росії у разі її атаки  Сонце, вітер чи біогенератори: які альтернативні джерела енергії існуютьвсі новини дня
Бізнес
Економіка
20.08.2013 15:19 1881

Українська легка промисловість програє китайському імпорту

На українському ринку існує дискримінація вітчизняних товарів перед імпортними, адже шити одяг або взуття, зокрема, для дітей просто не вигідно.  

Вітчизняний легпром потребує пільгових умов для ввезення сировини та обладнання.

Таку думку висловила виконавчий директор Всеукраїнського об'єднання роботодавців легкої промисловості «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт у прямому ефірі програми Центрального телеканалу «Економічне коло».

«Конкуренції в Україні немає, швидше - монополізація ринку імпортним, особливо низькоякісним китайським товаром. Спрощена система оподаткування, за якою вже багато років немає ніякого контролю, дозволяє у великих обсягах, без повної сплати податків, торгувати дешевою імпортною продукцією. Вітчизняні ж виробники сплачують податки повною мірою, що робить їх товар неконкурентним за ціною», - зазначила Ізовіт, відповідаючи на запитання телеглядачів щодо високих цін на шкільний одяг українського виробництва.

Водночас вона зауважила, що торік митна вартість деяких товарів підвищилася, проте ця тенденція стосується переважно тих, хто ввозив сировину, обладнання та матеріали для виробництва. У результаті обсяги імпорту сировини по деяких позиціях впали до 40%, тоді як імпорт готового одягу в Україну зріс удвічі.

Експерт порадила батькам, які наразі переймаються шкільними клопотами, визначити для себе товари, що обираються, на низькоякісні і якісні. «З низькоякісною продукцією український товаровиробник не збирається конкурувати, бо наш товар якісніший. А от щодо якісної, тієї ж китайської продукції, то ми по цінах абсолютно конкурентні з виробником Піднебесної. Але за умови рівноцінної оплати всіх належних податків і зборів», - підсумувала Ізовіт.

За повідомленням Укрінформу.

Оценка материала:

5.00 / 1
Українська легка промисловість програє китайському імпорту 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
20.08.2013 15:19 1881
Еще материалы раздела «Економіка»