НОВОСТИ ДНЯ: Готуйтесь до дощів: синоптик зробила невтішний прогноз на кінець тижня  У Києві перевірили понад 3 тисячі укриттів: більшість - без вільного доступу  Газ в Україні за рік подешевшав майже втричі: скільки коштує паливо  Більшість областей накриють грози та сильний вітер: прогноз погоди на 8 червня  Вода в Криму пожовкла і смердить, а на Херсонщині гине флора і фауна: наслідки підриву дамби за першу добу  Україна повністю готова до контрнаступу - американський генерал Міллі  Українські війська ще не розпочали контрнаступ, - Даніловвсе новости дня
Політика
Україна
09.11.2016 910

Дивний "зелений коридор"

Дивна загалом ситуація. Молдовські ЗМІ повідомили, що міністри оборони України і Молдови домовились про коридори для виведення російських озброєнь чи контингенту з Придністровського регіону Молдови через Україну кудись.

 

Дивна, бо навіть в самому повідомленні йдеться, що міністри оборони ледь не про формування маршрутів виведення і конвоїв домовилися, домовилися, що це відбуватиметься під егідою ООН і ОБСЄ, а потім, словами міністра оборони Молдови, вирішили домовлятися про це з Росією...

Тут явно віз попереду коня. Звичайно, спершу варто було б домовитися з Росією, адже це її війська, і без команди з Кремля жоден ящик з боєприпасами, як і жоден солдат нікуди з Придністров"я не рушить.

На загал виведення російських військ з т.зв. Придністров"я - це зафіксовані в документах ОБСЄ зобов"язання Росії. Звичайно, які Росія не виконала, як зобов"язувалась до 2003 року, і продовжує послідовно ігнорувати (як і багато інших своїх зобов"язань, які їй перестали подобатися). Звичайно, що виведення російських військ з Молдови - вигідно Україні, адже, по-перше, створюватиме реальні можливості для пожвавлення процесу пошуку способів розв"язання придністровського конфлікту, у вирішенні якого Україна офіціно бере участь, а, по-друге (і головне), зменшення російської військової присутності в Молдові знижуватиме безпекові ризики для України в південних регіонах.

Проте одна річ - "хотіння" України чи Молдови, інша - позиція РФ, і, на жаль, саме позиція Росії тут є визначальною. Тому дивно, що якісь там домовленості про рух російських військ оприлюднюються до того, як це питання узгоджене з РФ. Виглядає це просто якось несерйозно. Навіть якщо вести такі переговори, робити публічні заяви на цю тему дивно і неправильно.

Друга "дивність" новини пов"язана з її неправовим характером.

Справа в тому, що транзит так званих російських миротворців (військовослужбовців) в Придністров"я через територію нашої держави відбувався на підставі окремої угоди, яку наша держава в минулому році денонсувала. Тому на сьогодні міністр оборони України просто не може домовлятися ні про які "зелені милі", "коридори"і тд. Спершу має бути створена правова база для цього - український парламент в якійсь формі мав би надати на це згоду. Звичайно, вірогідність того, що ВРУ надасть за нинішніх умов згоду на транзит територією України російських військ, ну, скажімо, невисока.

І звідси випливає ще одна дивність. Якщо Молдова так зацікавлена у виведенні військ РФ з Придністров"я (теж якась підозріла активність в період, коли на виборах в Молдові перемагає кандидат в президенти, який очевидно і близько не буде готовий обговорювати цю проблематику з РФ), то чому вона йде не з Росією домовлятися, а втягує українського міністра оборони в якісь пусті балачки, та ще й поширює інформацію про це?

Автор: Богдан Яременко, голова ГО " Майдан Закордонних Справ"

Оценка материала:

5.00 / 1
Дивний "зелений коридор" 5.00 5 1
Політика / Україна
09.11.2016 910
Еще материалы раздела «Україна»