НОВОСТИ ДНЯ: Губернатор "БНР" проігнорував заклик добровольців забрати полонених: що буде з окупантами  Росію очікують внутрішні конфлікти або військове протистояння: прогноз ГУР Міноборони України  Салат з шинки, сиру, капусти та помідорів: смачний і корисний рецепт  Фінансовий гороскоп на червень 2023 року  Укргідрометцентр розказав, яка погода чекає на українців у червні  Кількість українців із дітьми у Польщі зросла у 5 разів: дослідження  Чехія хоче відсудити у Росії сотні тисяч доларів за використання дипломатичного майнавсе новости дня
Політика
Україна
11.11.2016 4543

«Рошен» не хоче демонтувати пам'ятник Марксу на своєму заводі

Український інститут національної пам’яті вдруге надіслав листа до керівництва Київської кондитерської фабрики ROSHEN, у якому нагадує про вимогу демонтажу пам’ятника Карлу Марксу  на її території. Про це йдеться в прес-релізі УІНП. Перший лист з нагадуванням про необхідність демонтажу пам’ятника Марксу Інститут нацпам’яті надіслав 25 вересня 2015 р. Офіційної відповіді УІНП досі не отримав.

 

"Як стало відомо зі звернень громадян, на території фабрики розташовантий пам’ятник К. Марксу, лідеру міжнародного комуністичного руху та співавтору «Маніфесту комуністичної партії». Вчення «марксизму» стало підґрунтям для утвердження комуністичних тоталітарних режимів на території України та інших країн Східної Європи. Активна меморіалізація засновників комуністичної ідеології  Карла Маркса та Фрідріха Енгельса (зокрема, шляхом масового встановлення на їхню честь пам’ятників) були важливою складовою пропаганди ЦККПРС комуністичного тоталітарного режиму. Відповідно до українського законодавства, пам’ятник К. Марксу на території Київської кондитерської фабрикиROSHEN є символікою комуністичного тоталітарного режиму та підлягає обов’язковому демонтажу", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з огляду на значний суспільний резонанс, а також те, що президент України Петро Порошенко визнав завершення процесу декомунізації питанням національної безпеки, УІНП звернувся до ПАТ «Київська кондитерська фабрика ROSHEN» вдруге.

Як повідомлялося, на території Київської кондитерської фабрики ROSHEN (колишня фабрика ім. Карла Маркса) (м. Київ, пр-т Науки, 1) досі стоїть пам’ятник основоположнику ідеології марксизму, співавтору Маніфесту комуністичної партії Карлу Марксу.

Нагадаємо, закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» набув чинності у квітні 2015 року.

Фото Тижня

Оценка материала:

5.00 / 1
«Рошен» не хоче демонтувати пам'ятник Марксу на своєму заводі 5.00 5 1
Політика / Україна
11.11.2016 4543
Еще материалы раздела «Україна»