НОВОСТИ ДНЯ: За що Росія воює, якщо вона в кінцевому підсумку програє: відповідь Арестовича  "Кремль благатиме переговорів": військовий експерт розповів, як Україна може виграти війну  Росія використала заяву Міноборони Білорусі для нагнітання ситуації, - ISW  Не 100 тисяч: Арестович озвучив втрати України на війні з РФ  Українські вчені виявили новий ген, який відповідає за статевий розвиток та безпліддя людини  Польща готується до масового напливу українців, кількість новоприбулих зростає вже: скільки приїхало за два тижні  До 50 тисяч гривень. Ким працюють українські біженці у Чехії та скільки заробляютьвсе новости дня
Політика
Україна
17.04.2018 972

Чи допоможе Вселенський Патріархат Порошенку об’єднати українське православ’я

Богдан Яременко, дипломат: Хороший піар. Я про спробу Порошенка "об’єднати українське православ’я". Проблема існує, вона гостра, і розмови про те, що "політики не мають втручатися в справи церковні" – не більше, ніж політичний інфантилізм або погано приховані спроби залишити все, як є в інтересах Москви.


Усі Церкви творили живі люди. І кожна церква є творінням рук людей.
І подолання розколу в українському православ’ї, як і сам розкол – це не справа Церкви, а результат дій людей, політиків (як і перехід свого часу Київської митрополії з-під підпорядкування Константинополя в підпорядкування Москви).
Але проблема об’єднання українського православ’я це не лише проблема Української православної церкви Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви.
Це прекрасно, що президент Порошенко знову поговорив зі Вселенським Патріархом (в 2012 році особисто знайомив міністра економіки Порошенка з Патріархом Варфоломієм і сподіваюсь, що Петро Олексійович виконав публічно дану того вечора обіцянку підтримати Вселенський Патріархат матеріально). Добре, що заручився підтримкою-листами-зверненнями представників двох згаданих вище Церков.
Але спроба викреслити, винести за дужки процесу Українську православну церкву Московського патріархату не подолає розкол у православ’ї.
І якщо Петро Олексійович не зрозумів до кінця позицію Вселенського Патріархату, то спробую пояснити: ВП хоче подолати розкол, а не зафіксувати його якісь нові лінії. Так, для того, щоб тема томосу (рішення про надання статусу автокефалії) набула для Константинополя (Священного Синоду Вселенського Патріархату) реального значення і звучання, дійсно нас спонукають оформити відповідне прохання і від православної спільноти, і від державної влади.
Верховна Рада вже висловлювала свою позицію. Сенсу робити ще якісь звернення я не бачу з однієї простої причини – для Вселенського Патріархату окремих звернень частини (але не всіх) православних церков України буде недостатньо.
І саме на формування спільного бачення процесу подолання розколу в православ’ї серед українських віруючих та духовенства могла би бути спрямована діяльність президента Порошенка. Могла би.... Але не стала.
В 2014 році ми пропонували свої послуги в цьому питанні. Пригадуєте Валерій Чалий, як я попереджав Вас влітку 2014 року, що тема православ’я стане для Порошенка актуальною за рік до виборів, але це буде надто пізно? І пригадуєте, що Ви мені відповіли?
Об’єднання українського православ’я в якійсь з форм має спершу стати фактом життя в Україні. Фактом життя, який цінується і оберігається державою. І лише після того Вселенський Патріархат набереться політичної мужності зробити свій крок. Вселенському Патріархату більше 2 тисяч років. Грати на догоду політикам держави, якій 20 з чимось років, які обираються в кращому разі на два терміни – ВП не буде.
Наша влада, і багато хто серед нас все сподіваються, що питання стабільності гривні за нас вирішить вирішить МВФ, боротьби з корупцією - США, безпеки - НАТО, впливу ФСБ на РПЦ – Вселенський Патріархат. На жаль, так не буде. Спершу українська влада, обрана і підтримувана українським народом має вирішити усі ці питання. А далі все докладеться. Якщо воно ще буде потрібне. Узаконювати розкол і нашу бездіяльність Варфоломій не буде.
Зараз же наступило несподіване "прозріння" президента – треба щось робити! І як завжди, розпочалась імітація. Імітація бурхливої діяльності по створенню Автокефальної православної церкви. Так не вийде. Чи і завдання ніхто не ставить? Лише піар!
Автор: Богдан Яременко

Оценка материала:

5.00 / 3
Чи допоможе Вселенський Патріархат Порошенку об’єднати українське православ’я 5.00 5 3
Політика / Україна
17.04.2018 972
Еще материалы раздела «Україна»