НОВОСТИ ДНЯ: Лазебна: Населення України старіє, дітей – лише 18%  Пів грама: Японія передала NASA проби з астероїда Р'югу  Синоптик рассказал, когда в Украину придет настоящая зима  «Кіборгу» Петру Полицяку присвоїли звання Героя України посмертно  Драйвером хвилі пропаганди про можливе вторгнення в Україну є офіційні сайти РФ – експерт  Погода в Украине на среду, 8 декабря  Тонкі пластикові пакети будуть заборонені в магазинах з 10 груднявсе новости дня
Политика
Украина
26.12.2018 721

Або приєднуйся, або плати по повній: про агресивне поглинання Білорусі Росією

Богдан Яременко, дипломат: Останні події в білорусько-російських відносинах важко назвати загостренням. Як і на картині Сурікова «Підкорення Сибіру Єрмаком» в Білорусі ми спостерігаємо «історичний момент набуття двома народами єдиної батьківщини».


Мовою сучасного корпоративного сектору – агресивне поглинання.
Те, що Лукашенко називає готовністю захищати суверенітет я би радше охарактеризував як бажання зберегти особисту владу.
І навіть якщо Лукашенко готовий пустити заради збереження свого абсолютистського режиму кров (піти на максимальну конфронтацію з Росією, аж до кровопролиття), то не факт, що до цього готові білоруси, і в першу чергу – сектор безпеки та оборони країни.
Можливо цього року він якось знову пропетляє між поки що дипломатичними пропозиціями Росії – або згортай суверенітет і приєднуйся до Росії, або плати за все по повній, а потім все рівно перший варіант. Але ситуація повториться за півроку, рік, два роки. Рано чи пізно.
Україна не може зашкодити реалізації планів Кремля в Білорусі. Власне тому, що сама Білорусь Лукашенка не може і не хоче цього. Ну, і ще тому, що не маємо ресурсів і причин їх витрачати для забезпечення життєдіяльності репресивного авторитарного режиму.
Можемо лише подумати, як збільшити для Росії ціну проекта?
Зокрема, я би гарантував Лукашенку безпеку і притулок в Україні за однієї умови – він знайде можливість швидко передати контроль за країною в руки опозиції.
А тоді, хто знає, може і ресурси, і бажання їх витрачати для підтримки Білорусі знайдуться?
Автор: Богдан Яременко, голова ГО «Майдан закордонних справ»

Оценка материала:

5.00 / 1
Або приєднуйся, або плати по повній: про агресивне поглинання Білорусі Росією 5.00 5 1
Политика / Украина
26.12.2018 721
Еще материалы раздела «Украина»