НОВОСТИ ДНЯ: В Киеве 9 марта состоится акция солидарности с крымчанами  В Турции уже собирают партию беспилотников Bayraktar TB2 для Украины  Погода "подарит" украинкам на 8 марта больше снега и дождей  Израиль начал третью фазу выхода из локдауна  Оператор ГТС Украины подготовил несколько сценариев на случай запуска Nord Stream 2  Фейсбук заблокировал пост госагентства РФ за фейк об «украинских радикалах»  В Британии - самый низкий прирост новых случаев коронавируса за 5 месяцеввсе новости дня
24.02.2020 1381

52% новобудов в Києві потрапляють в категорію ризикових — дослідження

У столиці з 409 об’єктів будівництва, що зводиться, налічується 214 ризикових. Найбільша кількість ризикових новобудов зосереджена в  Голосіївському, Шевченківському та Солом’янському районах.

Про це йдеться в результатах дослідження  проведеного у лютому 2020 року компанією Monitor.Estate.

Без необхідних ліцензій на виконання будівельних робіт – 17 об’єктів (3% від загальної кількості новобудов), ще 174 (42%) новобудови будують на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки. Крім того 112 новобудов (27%) будують без оформлення дозвільних документів ДАБІ, а 132 (20%)  мають податковий борг.

Всього до процесу будівництва залучено 675 компаній: замовник будівництва, проектувальник об’єкту, підрядна організація та девелопер, під брендом якого новобудова рекламується. Серед них 523 мають судові справи, 352 фігурують у кримінальних справах, 76 мають виконавчі провадження.  Більшість судових справ стосуються відмивання грошових коштів, заниження бази оподаткування, фіктивне підприємництво, незаконного залучення грошових коштів від населення та визнання протиправних рішень контролюючих органів (ДАБІ).

___1

«Якщо порівняти з даними минулого року, то на декілька відсотків зменшилась кількість ризикових об’єктів. Це пов’язано з тим, що великі гравці на ринку анонсували будівництво нових комплексів вже з дозвільними документами. Проте, проблеми у будівельній галузі залишаються і їх потрібно вирішувати. Одна з них – це реформування або ліквідація ДАБІ та посилення змін у діджиталізації процесів видачі дозволів, погоджень на місцевому й державних рівнях. Це в свою чергу, зменшить кількість судових справ проти забудовників (у тому числі й кримінальних), обмежить використання земельних ділянок не за призначенням для будівництва», — зазначає співзасновника сервісу Monitor.Estate Володимира Копоть.

Оценка материала:

5.00 / 1
52% новобудов в Києві потрапляють в категорію ризикових — дослідження 5.00 5 1
Бизнес / Недвижимость
24.02.2020 1381
Еще материалы раздела «Недвижимость»