НОВОСТИ ДНЯ: Зупинити виробництво ракет у Росії можна лише одним способом – експерт  В Україні хочуть зробити паління "максимально некомфортним": що МОЗ готує для курців  Мобілізація в Україні: кого ще призвуть на війну через зниження граничного віку  Валерій Залужний в молодості і зараз: як змінився головнокомандувач ЗСУ  Жахаються синьо-жовтих кольорів. У Британії висміяли "драконівські закони" РФ  Спека під шум грози: прогноз погоди в Україні на 5 червня  Виїзд 17-річних юнаків за кордон України: в ДПСУ дали роз'ясненнявсе новости дня
20.04.2020 692

Covid-19 как повод задуматься о смерти

Андрей Волянский, доктор медицинских наук: На сегодняшний день в 20 странах мира зафиксировано более 500 летальных исходов, связанных с covid-19. Это 5 азиатских, 4 американских и 11 европейских стран. Почему так сильно страдает Европа? И более конкретно: Евросоюз?


Первый ответ: демография. Евросоюз старый. 20-22% жителей 65 лет и старше, рождаемость низкая, смертность более 10 на тысячу, 90% смертей происходят в группе 65+. За 4 месяца в ЕС должны умереть около 1,9 млн. человек. Сейчас вирус выделен примерно у 100 000 умерших жителей ЕС, на конец апреля около 6% смертей будет связано с covid. На диаграмме Euromomo стал заметен подъем смертности, начиная с 13-й недели, сопоставимый с гриппозными подъемами в январе 17-го, январе и марте 18-го, январе и феврале 19-го. В сезоне 19-20 гриппозный сезон был мягким и уровень смертности в январе повышался очень незначительно.
Напрашивается очевидная мысль – есть какая-то часть пожилых или тяжело больных людей, которые должны умереть. В ближайшем будущем. Из-за изношенности органов, каких-то серьезных и длительных функциональных нарушений и т.п. Короче, из-за выработки ресурса. И нужен только дестабилизирующий толчок. Грипп, сильная жара, covid.

Я предвижу возмущенные реплики: "мой папа /мама/ бабушка/ тетя и т.д. очень крепкий(ая)/ ведет здоровый образ жизни/ оптимист по натуре и т.д." Мы крайне волнительно принимаем мысль о смерти близких. И при этом большинству из нас наплевать на то, что 7 миллионов детей до 15 лет ЕЖЕГОДНО умирает в мире. Но как раз в ЕС дети не умирают, это удел Африки и Азии. Именно этих смертей из-за недоедания, туберкулеза, малярии, низкого уровня медицины и т.п. в цивилизованном мире не должно быть.

Covid-19 – хороший повод задуматься об истинных и ложных ценностях, осознать целостность цивилизации, отказаться от пути роста потребления в сторону гармоничного развития. И без лишнего пафоса и трагизма принять неизбежность смерти, понимая что смерть детей ненормальна, смерть стариков – закономерный исход.

92461298_3003775169681856_8173679757674676224_n

94567602_3005876982805008_4298613770478944256_n

Автор: Андрей Волянский, врач-иммунолог, заведующий лабораторией иммунореабилитологии Института микробиологии и иммунологии НАМНУ им. Мечникова

Оценка материала:

5.00 / 1
Covid-19 как повод задуматься о смерти 5.00 5 1
Колонки / Колонки / Блоги
20.04.2020 692
Еще колонки: Колонки / Блоги
  • Том Купер, війна в Україні. Гра кутів, напрямків та відстаней Том Купер, війна в Україні. Гра кутів, напрямків та відстаней

    У дописі від 30 травня Том Купер пише, що «тиха фаза» наземної війни добігає кінця, проте, тим часом, точиться запекла війна в повітрі. Ми не перекладали першу частину його звіту, оскільки там, головним чином, перераховано численні удари російських ракет по українських містах, що ми й так усі знаємо й переживаємо зараз.

  • Том Купер: війна в Україні. 27 травня 2023. Застереження Том Купер: війна в Україні. 27 травня 2023. Застереження

    «Політичні» міркування Тома Купера завжди пройняті сарказмом. Такий собі знущальний монолог про недосконалість світу – найбільше дістається, звісно, росії, де проблисків розуму він, схоже, вже взагалі не бачить. Наприкінці – критика вилазки в бєлгородську область, сенс якої Куперу не зрозумілий. Обіцяє, що за кілька днів буде новий огляд про стан справ на фронті.

  • Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО

    Іван Киричевський: Навряд чи рашистські обстріли ракетами та «Шахедами» досягають очікуваного пропагандистського результату. Бо тепер і зі сторони ЗСУ активізувались удари в нічний час по ворожим тилам, невідомим ворогу далекобійним озброєнням. І це все викликає у російських «воєнкорів» стан «тривожно», а не стан захоплення влучанням їх «високоточних» ракет по нашій території.

  • Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги

    Сергій Собко: Майже півтора року широкомасштабної війни яскраво ілюструють очевидне – регулярного війська недостатньо для боротьби із чисельнішим ворогом впродовж тривалого часу. Тому держава вимушена проводити мобілізацію цивільного населення. Як зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний «Війну починають кадрові військові, а завершують вчителі, інженери, бухгалтери». Саме тому кінцевий результат війни залежить від того, наскільки вчорашні цивільні зможуть адаптуватися до військової служби та до умов бойових дій. Від того, яким сержантом буде вчорашній вчитель, яким сапером – вчорашній інженер і яким стрільцем – звичайний бухгалтер.

  • Білгородський ляпас: який нам з того резон? Білгородський ляпас: який нам з того резон?

    Юрій Богданов: Чому невідомі патріоти Росії роблять те що роблять в Білгородській області? А до цього щось таке було в Курській і Брянській.  Поясню кілька базових положень.