НОВОСТИ ДНЯ: Омбудсмен перевірить, що «не так» з новим шкільним меню  У 2022 році істотно зміниться ціна на каву: якою вона буде  Чверть мешканців Києва готові придбати квартиру протягом року: яке житло вони шукають  Лавров розповів про підсумки переговорів із Блінкеном  Ожеледиця на дорогах і сильний вітер: у Києві 21 січня прогнозують негоду  Оборонна, але летальна. Кулеба анонсував нові поставки зброї із США  США схвалять Туреччині закупівлю винищувачів F-16, щоб посилити НАТО в Чорному морі, - ЗМІвсе новости дня
Политика
Украина
03.07.2020 779

«МВФ занадто чемний, щоб висловлюватись матом. Але це треба вміти – так вляпатись»

Чотири підписи. Саме стільки їх стоїть під Меморандумом з МВФ. Підписанти – Президент, Прем’єр, Міністр фінансів і Голова НБУ. Заміна хоча б одного з підписантів означає, як мінімум, пауза у відносинах з Фондом. Але відставка керівника «монетарної влади» з формулюванням «через політичний тиск» – це «зальот» в квадраті.

Провладні спікери підбадьорюють (більше самих себе), що за кілька днів все забудеться. Але не забудеться. Це жорстке зґвалтування правил гри. Це фактично припинення співпраці у поточному форматі. МВФ занадто чемний, щоб висловлюватись матом. Але викинути за борт одного з підписантів ще й з порушенням умов самого меморандуму – це треба вміти так вляпатись. Навіть Юлія Тимошенко кидала МВФ більш елегантно.

Не чекайте гучних заяв від Фонду. В часи Януковича вони три роки у своїх звітах писали про «constructive talks». І лише в останньому Меморандумі відверто сказали, що співпраця припинилась відразу у 2010-му році ще тільки-но почалась. Тому з цього моменту Фонд буде писати чемні відписки, які місцевими спікерами будуть представлятись як позитивні сигнали.

Ім’я нового Голови НБУ вже не важливе. Бо якщо Смолія погнали за небажання дослухатись, тоді виходить, що його заміна вже буде дослухатись, чи як? Що там у нас про незалежність?

P.S.: Здається, «зелені» ще не усвідомили масштаб катастрофи, яку вони запустили 1-го липня.

Автор: Дмитро Боярчук, виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна

Оценка материала:

5.00 / 1
«МВФ занадто чемний, щоб висловлюватись матом. Але це треба вміти – так вляпатись» 5.00 5 1
Политика / Украина
03.07.2020 779
Еще материалы раздела «Украина»