НОВОСТИ ДНЯ: Імбирно-курячий рамен: рецепт смачного зігрівального супу  Тепло відступає: прогноз погоди в Україні на вихідні  Кремль створюватиме проблеми для України навіть без активних бойових дій: експерт — про новий план РФ  Народжуваність в Україні може стати найнижчою у світі: чого чекати до 2030 року  Прийде атмосферний фронт із Польщі. Синоптик дала прогноз на 30 вересня в Україні  Календар свят на жовтень 2023 року: скільки днів українці працюватимуть і відпочиватимуть  В Україні знизився рівень злочинності, але є і погана новинавсе новости дня
Бізнес
Економіка
21.01.2021 463

Зростання цін прискориться: НБУ погіршив прогноз по інфляції на 2021 рік

Національний банк України (НБУ) прогнозує, що зростання споживчих цін до кінця 2021 року складе 7%. У жовтні минулого року НБУ прогнозував інфляцію на рівні 6,5%.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як наголошується в повідомленні, прискорення інфляції у першому півріччі буде визначатися швидким споживчим попитом, подорожчанням енергоносіїв і гірше торішнім урожаєм сільськогосподарських культур.

"Крім того, зростуть виробничі витрати бізнесу, зокрема на оплату праці. Темпи зростання адміністративно регульованих цін будуть залишатися високими внаслідок підвищення акцизів на тютюнові вироби і подорожчання електроенергії", - додали в НБУ.

Як зазначив під час брифінгу голова НБУ Кирило Шевченко, прискорення інфляції продовжиться і за підсумками 2021 року споживча інфляція складе 7%.

"Вона вийде за межі цільового діапазону 5+-1 в.п., але знову повернеться до нього в першій половині наступного року. Ми очікуємо, що у 2022–2023 роках інфляція перебуватиме близько середньострокової цілі в 5%", - сказав він.

Оценка материала:

5.00 / 1
Зростання цін прискориться: НБУ погіршив прогноз по інфляції на 2021 рік 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
21.01.2021 463
Еще материалы раздела «Економіка»