НОВОСТИ ДНЯ: Байден выдвинул претендентку на ключевую для Украины должность в Госдепе  Ученые создали «генетические химеры» обезьяны и человека  Погода на Великдень і травневі свята  Погода на вихідні: дощі покинуть Україну  В Японии проведут самые крупномасштабные военные учения за последние 30 лет  Корабль NASA показал, где прошелся «пылесосом» на астероиде Бенну  Выходные в Украине будут дождливые и туманные, днем до + 17°все новости дня
Политика
Украина
21.01.2021 264

НАЗК включило в Реєстр більше п'яти тисяч корупціонерів за рік

У 2020 році до Реєстру корупціонерів було включено 5 131 особу. Майже тисячу з них притягнули до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції в четвер, 21 січня.
"Протягом 2020 року працівники НАЗК обробили 13 142 судових рішення, направлених Державною судовою адміністрацією України. З цих рішень у Реєстр корупціонерів внесені відомості про 5 131 особу", - йдеться в повідомленні.
Зазначено, що серед них:
  • 993 особи притягнуто до кримінальної відповідальності;
  • 4 001 особу - до адміністративної відповідальності;
  • на 116 осіб накладено дисциплінарні стягнення.
У НАЗК відзначили, що найчастіше до кримінальної відповідальності притягували за пропозицію, обіцянку або давання хабара посадовій особі, декларування недостовірної інформації та зловживання впливом.
Також до адміністративної відповідальності притягали за несвоєчасне подання декларації, неповідомлення про наявність у особи реального конфлікту інтересів.
При цьому найбільш часто як до кримінальної, так і до адміністративної відповідальності притягували депутатів місцевих рад, посадових осіб Нацполіції і держслужбовців.
Крім того, в минулому році з Реєстру корупціонерів вилучили 21 особу:
  • 15 осіб - на підставі рішень суду апеляційної інстанції про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, скасування постанови про накладення адмінстягнення за корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення;
  • 6 осіб - на підставі наказу про скасування накладення дисциплінарного стягнення.

Оценка материала:

5.00 / 1
НАЗК включило в Реєстр більше п'яти тисяч корупціонерів за рік 5.00 5 1
Политика / Украина
21.01.2021 264
Еще материалы раздела «Украина»