НОВОСТИ ДНЯ: В Хмельницкой области в ПЦУ перешли 53 прихода Московского патриархата  Зеленский поздравил мусульман с началом Рамадана  Украина станет членом Европейского космического агентства через несколько лет - Тафтай  Ученые нашли новый способ уничтожать раковые клетки опухоли головного мозга  Hubble показал фото увядающей галактики из созвездия Золотая Рыба  Спутник «Сич-2-30» будет готов к запуску в декабре - председатель Госкосмоса  Более 5000 тонн внеземных частиц падают на Землю каждый годвсе новости дня
27.01.2021 326

Рада хоче повернути ліміт 150 євро на посилки з-за кордону

Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроєкт №4278 і пов'язаний із ним законопроєкт №4279, які передбачають внесення змін до Податкового та Митного кодексів щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Зміни підтримали 346 народних депутатів.

Законопроєктом №4278 пропонується збільшити базу оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях на адресу одержувача – фізичної особи зі 100 євро до 150 євро (приблизно від 3400 до 5100 грн), повідомляє ЛІГА.net.

Згідно із законопроєктом, оподатковуватися буде лише "частина сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 150 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті".

У пояснювальній записці зазначено, що метою документа є "поліпшення, здешевлення і підвищення ефективності здійснення адміністрування податку на додану вартість операцій із ввезення товарів на митну територію України в міжнародних поштових та експрес-відправленнях", а також спрощення сплати цього податку.

Законопроєкт передбачає можливість відстрочки зі сплати податку протягом 30 днів з дати оформлення тимчасового реєстру з одночасним поданням додаткового реєстру.

Відповідальними за нарахування та сплату ПДВ, якщо товар приходить до України через поштові служби, будуть самі оператори поштового зв'язку.

Також законопроєкт пропонує заборонити пересилку ще деяких груп товарів. Одними з таких можуть стати тютюнові вироби та алкогольні напої.

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року набули чинності зміни Податкового кодексу, які стосуються оподаткування посилок з-за кордону. Якщо вартість товарів у посилці сумарно перевищує 100 євро, одержувач-фізособа зобов'язаний сплатити податок на додану вартість. Раніше цей поріг становив 150 євро.

Оценка материала:

5.00 / 1
Рада хоче повернути ліміт 150 євро на посилки з-за кордону 5.00 5 1
Бизнес / Рынки и компании
27.01.2021 326
Еще материалы раздела «Рынки и компании»