НОВОСТИ ДНЯ: 8 місць в Кіровоградській області, які ви маєте відвідати  Реструктуризация валютных кредитов украинцев: закон вступил в силу  В Украине начнется волна похолодания с заморозками - синоптик  У Путина назвали возможные темы переговоров с Зеленским  Навальний вирішив припинити голодування  Два финучреждения добровольно отказались от страховых лицензий - Нацбанк  Мінфін запропонував обкладати податком машини, дорожчі за $43 тисячівсе новости дня
Жизнь и Стиль
Личные финансы
24.02.2021 322

"Вітаємо, ви виграли автомобіль". Шахраї в Україні воскресили стару схему обману

Шахраї в Україні знайшли новий підхід до старої схеми обману. Довірливим жертвам повідомляють про виграш машини. А щоб не залишалося сумнівів, тепер навіть показують новенький автомобіль. "Щасливчики" на радощах йдуть оплачувати квитанції, а в підсумку залишаються і без грошей, і без авто.

Для більшої правдоподібності рекламні пропозиції таких "акцій" аферисти поширюють в соцмережах. У таких випадках експерти з безпеки радять:

перейти на офіційну сторінку бренду і переконатися в тому, що акція в принципі існує;

зателефонувати за номерами, що вказані на сайті рекламодавця, і уточнити всі деталі.

Коли Анатолій Трощук отримав повідомлення про виграш, він одразу подумав про телефонних аферистів. Але коли його запросили на огляд автомобіля, все ж купився на обман.

"Сказали, що я єдиний переможець з мільйона, які брали участь в розіграші. Я подивився на машину, мені дали кілька квитанцій, які потрібно оплатити. Пояснили, що це податок на виграш. Сума становила близько 3000 гривень", – розповідає Анатолій.

Він навіть не звернув уваги, що в квитанціях не було зазначено жодних реквізитів податкової. А коли приїхав з квитанціями забирати машину, побачив закритий офіс та ще 15 жертв афери.

Шахраї видавали себе за представників державного банку. Служба безпеки цієї установи щомісяця фіксує по кілька таких афер з розіграшами призів.

"Якщо раптом вам телефонують і повідомляють, що ви стали переможцем, отримали автомобіль, а ви при цьому не реєструвалися в жодній акції, – це на 100% фейк", – попереджає представник фінустанови Олександр Жильцов в новинах "Сьогодні" на каналі "Україна".

 

Оценка материала:

5.00 / 1
"Вітаємо, ви виграли автомобіль". Шахраї в Україні воскресили стару схему обману 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Личные финансы
24.02.2021 322
Еще материалы раздела «Личные финансы»