НОВОСТИ ДНЯ: NASA показывает резкое искривление двоичных черных дыр   Непогода до конца апреля и затяжные дожди в мае: синоптики дали прогноз на 30 дней  Как приготовить шарлотку: инструкция для начинающих  В МОН рассказали, могут ли из-за карантина продлить учебный год  В Украине ожидается прохладная погода, возможны осадки  Кулеба о российской агрессии: сейчас не 2014 год, Украина и мир готовы  15 кулинарных хитростей, как использовать фольгу на кухневсе новости дня
Жизнь и Стиль
Личные финансы
01.03.2021 367

Як отримати законні два гектари землі й не сплатити зайвого. Інструкція

У липні запрацює ринок землі. Як отримати гарантовані державою два гектари і не сплатити зайвого.

999999999999999999999999999999977777777777777774232

Що ближче до відкриття ринку землі, то більше махінацій. Оформити ділянку, на яку має право кожен українець, спритники пропонують за шалені гроші. Насправді отримати свої два гектари можна без посередників.

Шукаєте на кадастровій мапі вільну землю – там, де хочете. Ваше місце проживання чи реєстрація не мають значення. Усі зайняті ділянки на мапі позначені синім кольором. Обирати можна з тих, що не зафарбовані.

«Після того, як буде знайдена земельна ділянка, потрібно зробити графічні матеріали. Тобто або роздрукувати, якщо це буде подаватися особисто заява, або зробити в електронному вигляді. Тобто вона (ділянка) має бути виділена, вказати її місце, цільове призначення та розміри цієї земельної ділянки», – пояснює юрист Ігор Шпак в новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».

Із цією заявою звертаєтеся до Держгеокадастру. Поштою або онлайн на сайті відомства. Додаєте ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду. Потім – набираєтеся терпіння. Чекати на відповідь доведеться місяць.

«Після того, як буде наданий дозвіл на розроблення технічної документації, треба буде звернутися до організації землевпорядної. Вони нині, на жаль, тільки приватні», – зазначає юрист.

Потрібно буде заплатити. З огляду на розмір та розташування ділянки, вартість виготовлення технічного паспорту може становити від п'яти до десяти тисяч гривень. Ця процедура триватиме до пів року. Потому маєте зареєструвати кадастровий номер своєї майбутньої земельної ділянки. Надаєте заяву знову до Держгеокадастру.

«Держгеокадастр перевіряє цю інформацію і надає номер земельній ділянці», – каже юрист.

Усі ці документи згодом подаєте до міської чи сільської ради, на території якої розташовано бажану ділянку. Там мають погодити на сесії та проголосувати, щоб її вам виділили.

Усі зібрані документи несемо до найближчого ЦНАП або нотаріуса. Там реєструємо ділянку в базі прав на нерухоме майно.

Отримали та хочете більше? Маєте і таке право. Окрім гарантованих державою двох гектарів, можете отримати ще кілька різних ділянок. Зокрема, для будівництва, під дачу, гараж чи для фермерської діяльності.

 

Оценка материала:

5.00 / 1
Як отримати законні два гектари землі й не сплатити зайвого. Інструкція 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Личные финансы
01.03.2021 367
Еще материалы раздела «Личные финансы»