НОВОСТИ ДНЯ: Підрив літаків на військовому аеродромі під Москвою: чому таких випадків в РФ побільшає  Марсіанський гелікоптер від NASA встановив рекордну для себе висоту  Мобілізація в Україні: хто може служити за місцем проживання, як змінити частину і що таке відношення  Рецепт салату з курячого філе і ананасів: ідеальне поєднання  Поблизу Єгипту археологи виявили затонулі храми та артефакти  Британська розвідка пояснила низький моральний дух та нездатність росіян наступати  Наскільки скоротиться населення України через 10 років: вчена шокувала цифроювсе новости дня
05.03.2021 502

"Газпром" скоротив транзит по території України ще на чверть

Транзит газу до Європи по території України у лютому 2021 року склав 2 906 млн куб. м. Це на 25% менше, ніж у січні.

Про це повідомляє прес-служба "Оператора ГТС України".

Як зазначили в прес-службі, на динаміку вплинула ринкова кон’юнктура в країнах ЄC: у зв’язку з підвищеним попитом та волатильністю цін трейдери розпочали активний відбір газу з підземних сховищ.

Сумарно у січні-лютому 2021 р. обсяги транзиту становили 6 769 млн куб. м газу. З них у західному напрямку ОГТСУ протранзитував 6 111 млн куб. м газу: до Польщі - 684 млн куб. м, до Словаччини - 3 811 млн куб. м, до Угорщини - 1 617 млн куб. м.

У південному напрямку транзит склав 1 090 млн куб. м: у Румунію - 309 млн куб. м, у Молдову - 781 млн куб. м.

Як зазначили в прес-службі, наразі динаміка обсягів транзиту свідчить, що українська ГТС здебільшого виступає балансуючою потужністю у разі коливань попиту на газ в країнах ЄС чи технічних обмежень інших газогонів.

"Сьогодні ми бачимо, що наша ГТС виконує роль балансуючої потужності, коли повністю завантажені газопроводи "Ямал", "Турецький потік" та "Північний потік-1", - зауважив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Оценка материала:

5.00 / 1
"Газпром" скоротив транзит по території України ще на чверть 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
05.03.2021 502
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»