НОВОСТИ ДНЯ: "Це політичне рішення": Садовий прокоментував заборону Московського патріархату у Львові  Лукашенко у пастці: експерт розповів, які є шанси нападу Білорусі на Україну  Огірки мариновані по-польськи за українським рецептом: так ви ще не готували  Липень в Україні почнеться з сухої та спекотної погоди - прогноз  У Раді пропонують обмежити виїзд за кордон тим, хто має доступ до держтаємниці  Як проходитимуть уроки в школах під час повітряної тривоги  Мариновані кабачки, огірки і баклажани: кращі рецепти солінь від відомого кулінаравсе новости дня
Політика
Україна
24.03.2021 882

В ООН заявили про погіршення рівня життя на Донбасі

На тимчасово не підконтрольних Україні територіях Донбасу фіксують безліч порушень прав людини, зокрема знущання над ув'язненими, обмеження свободи слова і закриття КПВВ.

Про це заявила глава Моніторингової місії ООН із прав людини в Україні Матильда Боґнер в ефірі каналу Дом у середу, 24 березня.

Боґнер підкреслила, що сепаратисти не допускають Місію ООН у місця позбавлення волі і СІЗО на непідконтрольних територіях.

"Це викликає серйозну тривогу, оскільки можливість присутності незалежних спостерігачів і регулярні перевірки місць позбавлення волі - це один з основних інструментів, що дозволяють знизити рівень насильства в таких місцях. Ми не припиняємо спроб отримати потрібні дозволи і постійно звертаємося до різних органів "влади" з вимогою надати нам такий доступ, але поки що вирішення цієї проблеми немає", - сказала Боґнер.

Вона додала, що надходять повідомлення про катування людей у місцях позбавлення волі в ОРДЛО.

"Також викликають тривогу питання захисту мирного населення, що проживає вздовж лінії розмежування. З приходом пандемії коронавірусу ми відзначили, що обмеження на перехід лінії розмежування значно посилилися, а це значить, що рівень життя людей, які проживають уздовж лінії розмежування, погіршився в рази, оскільки їх позбавили права на перетин цієї лінії, права проходу і проїзду на підконтрольну територію з метою отримання послуг - банкінг, отримання пенсій, візити до родичів, отримання медичної допомоги", - пояснила глава місії.

Також в ОРДЛО через пандемію коронавірусу багато осіб втратили роботу. Боґнер відзначила й проблеми через обмеження свободи слова і свободи віросповідання.

"Нещодавно нами були зареєстровані випадки затримання блогерів - людей взяли під варту за висловлення власної думки в Інтернеті", - підсумувала Боґнер.

Оценка материала:

5.00 / 1
В ООН заявили про погіршення рівня життя на Донбасі 5.00 5 1
Політика / Україна
24.03.2021 882
Еще материалы раздела «Україна»