НОВОСТИ ДНЯ: Паливна криза в Україні. У Кабміні назвали причину черг на АЗС  В Україні конфіскували російські та білоруські активи на 30 млрд, - БЕБ  Розвідка Британії підтвердила відсторонення голови Чорноморського флоту РФ. Герасимов залишився  Укрпошта випустить марку «Русскій воєнний корабль… ВСЬО!»  На експропрійованому заводі Renault у Москві збиратимуть китайські автомобілі «Москвич»  Нічні заморозки, шквали та дощі: прогноз погоди на сьогодні  У Черкасах створили бойову вишиванку для ЗСУвсе новости дня
Жизнь и Стиль
Личные финансы
07.04.2021 782

Заплатили за житло і отримали повістку в суд – українців дурять на оренді квартир

Винаймали квартиру, виїхали і потім отримали судовий позов за несплату – в таку ситуацію потрапили кілька людей, які орендували житло в столиці. Самі квартиронаймачі стверджують, що вчасно розраховувалися з господарями. Виявилося, що плату вони переводили на банківські картки третіх осіб. Юристи радять орендаторам заздалегідь перевіряти, кому саме вони платять, а всі спірні моменти одразу прописувати в договорі.

Анастасія Яценко пів року орендувала квартиру в Києві. Каже, що знімала через рієлтора, який мав доручення від власниці житла. Після виселення Анастасії не повернули заставну суму, а до того ж прислали вимогу оплатити заборгованість – 95 520 гривень, пригрозивши звернутися до суду. Нібито дівчина не заплатила за оренду жодної копійки. Плату Анастасія щомісяця переказувала на банківську карту і зберегла всі виписки. Виявилося, що картка не належала ні рієлтеру, ні власниці квартири.

І Анастасія не одна така. Олексій Матвєйчев опинився у схожій ситуації. До речі, винайняв житло він через того самого рієлтора. Після виселення на нього дійсно подали в суд. Картка, на яку переказував кошти Олексій, також була оформлена на невідому людину. Суд першої інстанції Олексій вже виграв.

"Їхня претензія була в тому, що я жив два роки в квартирі й не платив оренду. Загальна сума там виходить близько 280 тисяч", – розповів Олексій.

Журналісти не раз намагалися вийти на зв'язок із загадковим рієлтором, але коментар так і не отримали. Спочатку він переносив зустрічі, а потім і зовсім перестав відповідати на дзвінки.

Як не потрапити до такої пастки, порадив юрист: гроші потрібно передавати тільки власнику або співвласнику житла. А оплачуючи онлайн, слід фіксувати призначення платежу. Якщо таки необхідно переказати кошти на карту третьої особи, ця людина обов'язково має бути зазначена в договорі.

"Сам момент передачі грошей фіксуйте розпискою: "Отримали за оренду таку-то суму". Або, якщо платите на картковий рахунок, платіть так, щоб у призначенні було: "Плата за оренду квартири", – пояснив адвокат Володимир Клім в новинах "Сьогодні" на каналі "Україна".

Ще одна порада: перш ніж підписати договір, перевірте справжність документів на житло в держреєстрі. А стан квартири краще зафіксувати на відео і теж внести цей пункт до договору. Це вбереже і власника, і орендаря від спірних майнових питань.

Оценка материала:

5.00 / 1
Заплатили за житло і отримали повістку в суд – українців дурять на оренді квартир 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Личные финансы
07.04.2021 782
Еще материалы раздела «Личные финансы»