Жизнь и Стиль
Общество
08.04.2021 370

ЄСПЛ визнав правомірним покарання батьків-антивакцинаторів

Європейський суд з прав людини визнав правомірним адміністративне покарання батьків, які відмовилися вакцинувати своїх дітей.

Про це повідомляє прес-служба ЄСПЛ в четвер, 8 квітня.

Рішення прийняли у справі Вавржичка та інші проти Чеської Республіки (Vavřička and Others v. The Czech Republic). Велика палата підтримала рішення 16 голосами проти одного.

"У першому рішенні Європейського суду з прав людини щодо обов'язкової вакцинації дітей Суд не встановив факту порушення Конвенції про захист прав людини", - сказано в повідомленні.

Відзначається, що в Чехії щеплення від дев'яти захворювань є обов'язковими. При цьому батьки, які не виконують цю вимогу без важливої причини, можуть бути оштрафовані, а дітям можуть відмовити у відвідуванні дитсадка. У позові проти Чехії - батьки деяких дітей, які відмовилися від щеплень і отримали штрафи, а інші - отримали відмову в прийомі в навчальний заклад.

"Суд встановив, що заходи, які оскаржили позивачі, які оцінюються в національному контексті, мають розумне співвідношення пропорційності з цілями, до яких прагне Чехія - захист від захворювань, що представляють серйозний ризик для здоров'я", - пояснив Суд.

У Суді наголосили, що справа стосується виключно "стандартної і планової вакцинації дітей від хвороб, які добре відомі медичній науці" і проти яких вакцинація вважається ефективною і безпечною. Низка європейських країн стали суворіше підходити до такої вакцинації через зменшення кількості добровільних щеплень і, відповідно, зниження колективного імунітету.

Крім того, чутливість цього питання не обмежується поглядами тих, хто незгоден з вакцинацією, - ідеться, серед іншого, про соціальну солідарність і захист людей, особливо вразливих до певних інфекцій, від імені яких решту населення просять взяти на себе мінімальний ризик у формі вакцинації.

У ЄСПЛ додали, що держави повинні ставити інтереси дитини в центр всіх рішень, а захист дитини від серйозних захворювань у більшості випадків досягається завдяки повному графіку щеплень. Ті, кому їх неможливо призначити, побічно захищені, поки в суспільстві підтримується необхідний рівень охоплення вакцинацією. Коли політики добровільної вакцинації недостатньо для досягнення і підтримки колективного імунітету або ж колективний імунітет не допомагає через природу захворювання (наприклад, правця), влада може обґрунтовано ввести політику обов'язкової вакцинації.

У той же час ЄСПЛ звернув увагу, що обов'язкова вакцинація не є абсолютною - при наявності протипоказань можливі виключення, і навіть у разі відмови примусова вакцинація не допускається, мова йде про "примус". При цьому недопуск дітей до навчальних закладів має захисний, а не каральний характер.

Оценка материала:

5.00 / 2
ЄСПЛ визнав правомірним покарання батьків-антивакцинаторів 5.00 5 2
Жизнь и Стиль / Общество
08.04.2021 370
Еще материалы раздела «Общество»