НОВОСТИ ДНЯ: Украина лидирует в выполнении задач для вступления в НАТО, - Таран  Погода в Украине: синоптик рассказала, где в ближайшие дни похолодает, а какие регионы накроет циклон  Ракетный корабль России заметили возле украинского побережья  Количество сделок на «вторичке» недвижимости Киева выросло на 10-12%  Появился свежий рейтинг партий: за кого украинцы проголосовали бы на парламентских выборах  Космический зонд NASA возвращается на Землю с образцами астероида Бенну  Вместе с жарой в Украину идут дожди и грозывсе новости дня
Политика
Украина
20.04.2021 721

ЗСУ заборонили стріляти на провокації сепаратистів

Українським військовим наказали не відповідати на провокації сепаратистів на Донбасі.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба на прес-конференції у вівторок, 20 квітня.

"Українським військам наказано не реагувати на провокації (на Донбасі, - ред.). На жаль, інша сторона робить все можливе, щоб їх провокувати", - сказав Кулеба.

Міністр додав, що ситуація на лінії розмежування продовжує залишатися напруженою - з початку року на Донбасі загинули 30 українських солдатів, з яких більшість були вбиті снайперами.

"Постріл снайпера - це навмисне вбивство", - підкреслив Кулеба, додавши, що це були "російські снайпери".

"Україна не планує ніякого збройного наступу, ескалації або провокацій, щоб вирішити конфлікт на Донбасі. Ми вкладаємо всі наші зусилля в політичне і дипломатичне вирішення конфлікту", - зазначив Кулеба.

"Одним із перших знаків деескалації буде повторне зобов'язання російської сторони дотримуватися перемир'я. Спільна заява ТКГ про прихильність до перемир'я буде знаком того, що Росія, як мінімум, готова розмовляти, а не тільки нарощувати свою військову силу біля кордонів. Це не буде повною деескалацією, але хоча б променем надії", - пояснив міністр.

При цьому тільки Москва займається ескалацією на Донбасі, говорить глава МЗС України.

"Москва повинна чути з кожного кута, що це не дві сторони - Україна і Росія - які несуть відповідальність за ескалацію. Це тільки Москва масштабно нарощує військову силу, тільки Москва займається ескалацією", - сказав Кулеба, додавши, що ціна запобігання подальшої ескалації з боку РФ завжди буде меншою, ніж ціна її зупинки і пом'якшення її наслідків.

"Сподіваюся, наші друзі і партнери це розуміють", - підкреслив міністр.

У той же час, ніякі переговори за спиною Франції, Німеччини, США не ведуться, запевнив глава МЗС.

"Ми не ведемо переговори поза існуючих форматів", - додав міністр і підсумував, що мирне рішення ґрунтується на мінських домовленостях і переговорах у форматі ТКГ і нормандської четвірки.

Оценка материала:

5.00 / 1
ЗСУ заборонили стріляти на провокації сепаратистів 5.00 5 1
Политика / Украина
20.04.2021 721
Еще материалы раздела «Украина»