Политика
Украина
20.04.2021 814

ЗСУ заборонили стріляти на провокації сепаратистів

Українським військовим наказали не відповідати на провокації сепаратистів на Донбасі.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба на прес-конференції у вівторок, 20 квітня.

"Українським військам наказано не реагувати на провокації (на Донбасі, - ред.). На жаль, інша сторона робить все можливе, щоб їх провокувати", - сказав Кулеба.

Міністр додав, що ситуація на лінії розмежування продовжує залишатися напруженою - з початку року на Донбасі загинули 30 українських солдатів, з яких більшість були вбиті снайперами.

"Постріл снайпера - це навмисне вбивство", - підкреслив Кулеба, додавши, що це були "російські снайпери".

"Україна не планує ніякого збройного наступу, ескалації або провокацій, щоб вирішити конфлікт на Донбасі. Ми вкладаємо всі наші зусилля в політичне і дипломатичне вирішення конфлікту", - зазначив Кулеба.

"Одним із перших знаків деескалації буде повторне зобов'язання російської сторони дотримуватися перемир'я. Спільна заява ТКГ про прихильність до перемир'я буде знаком того, що Росія, як мінімум, готова розмовляти, а не тільки нарощувати свою військову силу біля кордонів. Це не буде повною деескалацією, але хоча б променем надії", - пояснив міністр.

При цьому тільки Москва займається ескалацією на Донбасі, говорить глава МЗС України.

"Москва повинна чути з кожного кута, що це не дві сторони - Україна і Росія - які несуть відповідальність за ескалацію. Це тільки Москва масштабно нарощує військову силу, тільки Москва займається ескалацією", - сказав Кулеба, додавши, що ціна запобігання подальшої ескалації з боку РФ завжди буде меншою, ніж ціна її зупинки і пом'якшення її наслідків.

"Сподіваюся, наші друзі і партнери це розуміють", - підкреслив міністр.

У той же час, ніякі переговори за спиною Франції, Німеччини, США не ведуться, запевнив глава МЗС.

"Ми не ведемо переговори поза існуючих форматів", - додав міністр і підсумував, що мирне рішення ґрунтується на мінських домовленостях і переговорах у форматі ТКГ і нормандської четвірки.

Оценка материала:

5.00 / 1
ЗСУ заборонили стріляти на провокації сепаратистів 5.00 5 1
Политика / Украина
20.04.2021 814
Еще материалы раздела «Украина»