НОВОСТИ ДНЯ: В Україні відзначається День зовнішньої розвідки  Большая комета пролетит мимо Земли в июле 2022 года  General Motors інвестує $6,5 мільярда у заводи з виробництва електрокарів та батарей - ЗМІ  Ученые нашли кирпичики жизни  Впервые кальмара обнаружили на рекордной глубине в шесть километров  Появился детальный прогноз погоды на март, апрель и май в Украине  Нові штами COVID-19 можуть бути ще більш заразними, - ВООЗвсе новости дня
Политика
Украина
21.04.2021 3041

Більшість українців підтримують вступ країни до НАТО – опитування

64% українців підтримують ініціативу про вступ України в Північноатлантичний альянс.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) за сприяння «Нью Імідж Маркетинг Груп».

Зокрема, 43% респондентів цілком підтримують вступ України до НАТО, 21% – скоріше підтримують. При цьому скоріше не підтримують 7% опитаних, 12% – цілком не підтримують вступ України в НАТО.

Доктор соціологічних наук Олександр Шульга зауважив, що ці показники динамічні.

«Коли в нас підвищується градус напруження, коли Росія стягує війська, коли йде або пряме вторгнення, як це було у 2015 році, то в нас набагато збільшується цифра тих, хто вважає, що Україні треба вступати до НАТО. В періоди відносного затишшя ця цифра падає, однак частка тих, хто вважає, що треба вступати до НАТО, завжди переважає кількість тих, хто вважає, що до НАТО вступати не треба», - пояснив він.

За його словами, цифра підтримки вступу до НАТО різко змінилася з 2014 році, коли лише 15-20% респондентів вважали, що Україні треба вступати до Альянсу, а, на думку 50% опитаних, цього робити не треба.

Водночас, за даними опитування, респонденти розглядають досить скептично можливість вступу України до НАТО найближчим часом. Лише 7% опитаних впевнені, що такий вступ можливий найближчим часом – до року, 28% – відповіли «вступ можливий». При цьому 37% опитаних переконані, що вступ можливий, але не в найближчі роки. 14% респондентів вважають, що він малоймовірний, а 14% – не вірять, що Україна вступить в НАТО.

Український інститут майбутнього (UIF) за сприяння «Нью Імідж Маркетинг Груп» провів онлайн-опитування в квітні на всій території України (крім тимчасово непідконтрольних територій частини Донецької та Луганської області, окупованої АР Крим). В опитуванні по інтерактивній структурованій анкеті взяли участь 1 тис. 148 респондентів. Статистична похибка не перевищує 3,5%.

Оценка материала:

5.00 / 1
Більшість українців підтримують вступ країни до НАТО – опитування 5.00 5 1
Политика / Украина
21.04.2021 3041
Еще материалы раздела «Украина»