НОВОСТИ ДНЯ: Миссия на Альфа Центавра: это уже не фантастика  Большой Барьерный риф в опасности из-за изменений климата - ЮНЕСКО  Украинский след в гибели динозавров: версия геологов Шотландии  Украину накроет еще большей жарой: где будет сверхвысокая температура  Самолеты США совершили боевой вылет с иностранного авианосца: названа причина  Байден номинировал експерта по РФ и Украине на должность помощника министра обороны США  Delta-штам коронавірусу вже в Україні. Привезли з Росіївсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
21.04.2021 284

Перша в ЄС. Франція запустила цифрові COVID-паспорти

Франція першою в Євросоюзі почала тестувати цифровий туристичний COVID-сертифікат за загальноєвропейською схемою, яка вже до літа допоможе жителям ЄС вільно подорожувати країнами континенту.

Про це повідомляє The Guardian.

Мобільний застосунок TousAntiCovid вже знайомий французам – раніше його використовували для відстежування контактів інфікованих. Але тепер його оновили – і в програмі є результати тесту на коронавірус або дані про вакцинацію.

Починаючи з цього тижня і до 29 квітня його можна застосовувати на авіарейсах під час перельоту з континентальної Франції на Корсику та в інші заморські департаменти.

Програма генерує QR-код, в якому міститься різна інформація, зокрема ім'я мандрівника, дата вакцинації і назва вакцини, яку йому ввели, дані лікаря або лабораторії, які можна перевірити в національній базі даних.

У майбутньому застосунок може використовуватися для відвідання громадських заходів – концертів, фестивалів і ярмарків. А от для походу до бару та ресторану його використовувати не будуть.

Кілька інших країн вже розробляють аналогічні програми. Однак поки що неясно, як вони працюватимуть разом.

Міністр з питань цифровізації Седрік О вже запевнив, що французькі випробування стануть частиною «посиленої, консолідованої і стандартизованої» загальноєвропейської системи. На цьому тлі з кількома країнами й авіакомпаніями ведуться переговори про якнайшвидше визнання TousAntiCovid – зазначили у новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».

Минулого тижня єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс припустив, що цифровий «зелений» сертифікат ЄС запрацює до 21 червня.

 

Оценка материала:

5.00 / 1
Перша в ЄС. Франція запустила цифрові COVID-паспорти 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
21.04.2021 284
Еще материалы раздела «Общество»