НОВОСТИ ДНЯ: Самый большой самолет в мире опять взлетел  Загадочные каменные постройки оказались частью древнего культа скотоводов  Костры на Солнце – ключ к большой солнечной тайне  Аномалий не будет: синоптики рассказали, когда в Украину придет настоящая жара  В Украине летом резко подорожают продукты: что больше всего взлетит в цене  Темная материя может скрываться в экзопланетах   Украину накроют грозы: где будет непогодавсе новости дня
Бизнес
Экономика
23.04.2021 127

Українська економіка впала на 1,5% за квартал

У першому кварталі 2021 року економіка України скоротилася на 1,5%.

Про це говориться в інфляційному звіті Національного банку за квітень.

"Капітальні витрати бюджету знижувалися на початку року. Як наслідок, в загальному інвестиційна активність залишалася стриманою. Через помітне пожвавлення імпорту і скорочення експорту очікується істотне збільшення негативного внеску чистого експорту у зміну реального ВВП в першому кварталі", - йдеться у звіті.

Також погіршено прогноз зростання економіки в другому кварталі - до 8,7% з 11,3%.

При цьому підвищений прогноз зростання ВВП у третьому і четвертому кварталах - 4,2% і 3,6% проти 3,5% і 2,6%.

"Цей макропрогноз ґрунтується на припущенні про збереження адаптивного карантину в першому півріччі та ослаблення поточних обмежень вже з травня", - відзначили в НБУ.

За базовим сценарієм очікується, що в умовах жорсткого карантину одночасно перебуватимуть не більше 13 областей, і поступово їх кількість скорочуватиметься.

"У таких умовах вплив всіх карантинних обмежень, які застосовувалися в першому півріччі, на річний ВВП оцінюється в -0.5...- 0.6 п.п. Надалі обмеження стосуватимуться не заборон для економічної діяльності, а лише дотримання вимог з антиепідемічних дій з боку населення", - йдеться у звіті.

У разі локдауну по всій країні Україна втрачатиме 0,5% ВВП щомісяця.

Оценка материала:

5.00 / 1
Українська економіка впала на 1,5% за квартал 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
23.04.2021 127
Еще материалы раздела «Экономика»