НОВОСТИ ДНЯ: У Києві зафіксовано температурний рекорд  “Потуга зібрати кілька сотень тисяч смертників”: експерт спрогнозував, чим закінчиться нова мобілізація в РФ  "Приліт" по аеродрому у Курську: знищено керівництво авіаполку РФ – ЗМІ  Однією ракетою можна розбити колону російських військ: експерт пояснив переваги ATACMS  У Києві оновлено столітній температурний рекорд  Росія рекордно підвищить тарифи на газ для власного неселення  Стало відомо, скільки українських військових Британія підготує до кінця рокувсе новости дня
30.04.2021 712

Поля та квітучі дерева в Україні засипало снігом – як це вплине на врожай

Весна в Україні знову стала дуже холодною. Минулого року весняні морози серйозно вдарили по урожаю. У цьому сезоні цвіт з плодових дерев теж пошкодили хуртовини, припорошило снігом й овочеві поля. Незважаючи на це, передумов для масової загибелі врожаю фруктів поки немає, а картоплярі навіть тішаться такій погоді.

Садівники побоюються низького врожаю ягід і кісточкових фруктів, але в Асоціації ягідництва заспокоюють, що ще не все втрачено. Хоча на якості плодів може негативно позначитися прохолодний травень і дощове літо.

«Подивимося, що буде відбуватися наступні 2-3 тижні в плані заморозків – коли почнеться масове цвітіння. Але дешевим точно нічого не буде», – говорить президентка асоціації Ірина Кухтіна в новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».

Картоплярів погода, навпаки, тішить. Сніг наприкінці квітня – не проблема для їхніх врожаїв, тому посадка йде за планом. За прогнозами, браку картоплі поточного року не передбачається:

«Погодні умови складаються оптимальні. Насамперед, тому що температура ґрунту становить 7-8 градусів на глибині залягання бульби. Південь вже засадився вчасно, площі збільшили. Є передумови, що на ринку скоро з'явиться молода картопля, і вона не буде коштувати великих грошей», – вважає заступник директора з питань насінництва та селекції Інституту картоплярства Микола Фурдига.

Тепер головне, щоб травневі дощі були не надто холодними. Саме такі зіпсували врожай картоплі минулого року.

Синоптики ж прогнозують – останній місяць весни буде щедрим на дощі, але теплим. На початок літа теж пророкують помірне тепло. Спеку очікують вже в липні та першій половині серпня, чого має вистачити для дозрівання врожаю.

 

Оценка материала:

5.00 / 1
Поля та квітучі дерева в Україні засипало снігом – як це вплине на врожай 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
30.04.2021 712
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»