НОВОСТИ ДНЯ: IBM запустила в эксплуатацию первый в Европе коммерческий квантовый компьютер  Знаменитый астероид из золота оказался не тем, чем его считали: заявление ученых  В космос в этом году отправят первый деревянный спутник  Археологи нашли тысячелетнюю ткань викингов  Грози будуть ще кілька днів – потім спека  Украина попала в список лучших стран Европы для туризма  Как устроена Вселенная: ученые обнаружили вращение «усиков галактик»все новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
07.05.2021 303

В НАН України обіцяють COVID-вакцину до кінця року

До кінця поточного року українські вчені мають намір розробити власну вакцину від коронавірусу, а в наступному році вона проходитиме випробування.

Про це в п'ятницю, 7 травня, заявив директор Інституту біології клітини НАН України академік Андрій Сибірний, повідомляє прес-служба НАН України.

За його словами, розробкою препарату займаються львівські вчені.

Сибірний відзначив, що вірусні білки потрібно перевірити на лабораторних тваринах - трансгенних мишах, яких заражатимуть вірусом, а потім вводитимуть їм вакцину. Зараз невідомо, чи можна провести такі дослідження в Україні.

"Ось цей останній етап роботи, напевно, доведеться робити з нашими колегами в Польщі. Так ми попередньо домовилися. Я б хотів, щоб це була повністю українська вакцина, але так виходить, що це буде міжнародне співробітництво", - сказав Сибірний.

Також він повідомив, що під час розробки цієї вакцини у львівських вчених виникла ідея створити ще одну вакцину від коронавірусу - у формі таблетки. Однак, за його словами, це - ідея для наступного проекту.

Оценка материала:

5.00 / 1
В НАН України обіцяють COVID-вакцину до кінця року 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
07.05.2021 303
Еще материалы раздела «Общество»