НОВОСТИ ДНЯ: Тайна великого затемнения Бетельгейзе официально раскрыта  На дне озера в США нашли самолет, похожий на пропавший в 1965 году  В США подводные археологи обнаружили орудия из обсидиана возрастом 9000 лет  В Украине может быть лучший урожай за 10 лет: в Укргидрометцентре озвучили прогноз погоды  Одесский историк нашел новые документы о массовых расстрелах НКВД  Крупнейшая авиагруппа китайских ВВС пролетела мимо Тайваня  В Украину ворвется антициклон Zoe с мгновенными сильными ливнямивсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
14.05.2021 211

У 2020 році від домашнього насильства загинули 70 українців

У 2020 році при домашньому насильстві зафіксували 70 умисних вбивств. Про це заявила Генпрокурор Ірина Венедіктова на форумі Жінки проти насильства і війни.

Про це повідомляє УНІАН в п'ятницю, 14 травня.

"Виправдання насильства, мовчання, невтручання в чужі сімейні розборки часто коштують не тільки зламаних доль, а й життя - тільки в 2019-2020 роках під час домашнього насильства скоєно 80 і 70 умисних вбивств відповідно", - сказала Венедіктова.

Найбільше страждають від фізичного, психологічного і сексуального насильства жінки. Водночас часто страждають від насильства діти, які не можуть себе захистити і вважають, що своєю поведінкою викликали сварки з батьками, а побої пояснюють якимись сторонніми причинами.

"Домашнього насильства не повинно бути в демократичній правовій державі, тому що це злочин, за який має бути покарання", - додала Венедіктова.

Загалом в 2020 році правоохоронці зафіксували близько трьох тисяч кримінальних злочинів за фактами домашнього насильства, майже 70% обвинувальних актів за вчинення домашнього насильства знаходяться в судах, також торік засудили 800 осіб.

За чотири місяці 2021 року зареєстрували більше тисячі кримінальних злочинів за фактами домашнього насильства, завершено слідство про здійснення більше 65% правопорушень, і обвинувальні акти вже розглядають в судах.

За словами Генпрокурора, Україна наближається до ратифікації Стамбульської конвенції - Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашньому насильству і боротьбу з цими явищами.

Оценка материала:

5.00 / 1
У 2020 році від домашнього насильства загинули 70 українців 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
14.05.2021 211
Еще материалы раздела «Общество»