НОВОСТИ ДНЯ: IBM запустила в эксплуатацию первый в Европе коммерческий квантовый компьютер  Знаменитый астероид из золота оказался не тем, чем его считали: заявление ученых  В космос в этом году отправят первый деревянный спутник  Археологи нашли тысячелетнюю ткань викингов  Грози будуть ще кілька днів – потім спека  Украина попала в список лучших стран Европы для туризма  Как устроена Вселенная: ученые обнаружили вращение «усиков галактик»все новости дня
Бизнес
Экономика
17.05.2021 264

Газпром знову викупив весь транзит через Україну

Російський газовий монополіст п'ятий місяць поспіль забронював додаткові транзитні потужності газу через територію України.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на результати аукціону на Regional Booking Platform в понеділок, 17 травня.

"На платформі RBP бронювали додаткові транзитні потужності на червень. З запропонованих 15 млн куб. м на добу були запитані всі 15 млн куб. м на добу. За квітень, березень і лютий Газпром викуповував дещо менше - по 14,2 млн куб. м на добу; на травень - ті самі 15 млн куб. м / д", - пише агентство.

У травні Газпром прокачує через Україну в середньому по 124 млн куб. м на добу і повністю вибирає заброньований обсяг.

Як відомо, у Газпрому на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей в обсязі 40 млрд куб. м - це 109 млн куб. м на добу. Ще 15 млн куб. м заброньовано додатково на аукціоні - разом 124 млн куб. м на добу.

Зараз Європа різко збільшує споживання газу. Поставки ЗПГ, а також трубопровідного газу з Росії на максимумі, але це не дозволяє поки почати масоване закачування газу в підземні сховища, щоб підготуватися до майбутньої зими.

Нагадаємо, за чотири місяці 2021 року Росія скоротила транзит газу через Україну ще на 10% - до 14,1 млрд куб. м.

Торік через Україну транспортували менш ніж 56 млрд кубів газу з 65 млрд, але Газпром заплатив за весь законтрактований обсяг - $2,11 млрд.

Оценка материала:

5.00 / 1
Газпром знову викупив весь транзит через Україну 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
17.05.2021 264
Еще материалы раздела «Экономика»