НОВОСТИ ДНЯ: Самохідні гаубиці Caesar уже б’ють ворога на фронті   Навколо Путіна є "яструби": експерт оцінив вірогідність заколоту в Кремлі  Путін налаштував усіх проти себе. У Кремлі вже обирають наступника  АЗС України скорегували ціни на автогаз: скільки тепер коштує ним заправитися  А за тиждень - вже літо: якою буде погода в червні  Український салат з капусти "Дністер": додайте цей особливий інгредієнт для суперсмаку  Протикорабельні ракети Harpoon та пускові установки до них уже їдуть до України – Пентагонвсе новости дня
18.05.2021 359

НБУ домовився з Visa та Mastercard про зниження міжбанківських комісій

Національний банк Україна підписав Меморандум з міжнародними платіжними системами Visa та Mastercard. Документ передбачає поступове зниження комісії інтерчейндж, які банки сплачують один одному при розрахунках клієнтів у торгових мережах.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначив заступник голови НБУ Олексій Шабан, був узгоджений підхід щодо поступового зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій (інтерчейндж).

"Досягнутий компроміс ми вважаємо збалансованим і виваженим. Таке рішення сприятиме зниженню вартості безготівкових операцій та захисту інтересів українців - користувачів платіжних карток, а також - розвитку конкуренції та розширенню можливостей для появи на платіжному ринку нових інструментів безготівкових розрахунків", - сказав він.

Для цього компанії Visa та Mastercard звернулися до Антимонопольного комітету України із заявою щодо надання дозволу на узгоджені дії. Після отримання такого дозволу вони розпочнуть поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж, зокрема комісії мають становити:

  • з 01.07.2021 - не більше 1,20%;
  • з 01.07.2022 - не більше 1,00%;
  • з 01.07.2023 - не більше 0,90%.

Нагадаємо, еквайринг - можливість для торгового підприємства приймати безготівкову оплату за товари і послуги пластиковими картами.

Комісія інтерчейндж установлюється платіжною системою. Цю комісію сплачує банк, який обслуговує pos-термінал торговця на користь банка, який випустив картку. Еквайрингова комісія - плата торговців банкам за обробку платежів та обслуговування встановлених pos-терміналів. Комісія інтерчейндж є однією зі складових еквайрингової комісії.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ домовився з Visa та Mastercard про зниження міжбанківських комісій 5.00 5 1
Бизнес / Финансы и банки
18.05.2021 359
Еще материалы раздела «Финансы и банки»