НОВОСТИ ДНЯ: Ватикан впервые раскрыл количество собственного имущества в мире  Ученые нашли место на Земле, где нет ни одного живого организма  Детектор гравитационных волн на Луне может открыть новую физику   В ОАЭ при раскопках нашли монеты Александра Македонского  Черные дыры превращают Вселенную в зал кривых зеркал   Ночью стало светло как днем: в Норвегии рухнул огромный метеорит  Литве не хватает колючей проволоки для забора с Беларусью - поможет Эстониявсе новости дня
Бизнес
Экономика
09.06.2021 2093

Українцям слід чекати зміни курсу долара - прогноз ICU

Курс гривні продовжує зміцнення і може досягти рівня у 27 грн/дол., попри інтервенції Національного банку України з викупу валюти.

Про це йдеться у фінансовому тижневику групи ICU.

"Ситуація на валютному ринку змінилася на користь пропозиції, тому курс гривні знову посилювався, і НБУ відновив інтервенції, стримуючи зміцнення. Надалі гривня може продовжити рух до рівня 27 грн/дол. і досягти його навіть на цьому тижні, попри інтервенції НБУ", - повідомили експерти ICU.

Відзначається, що завдяки відчутній перевазі пропозиції іноземної валюти над попитом, курс гривні за минулий тиждень посилився на один відсоток і на 4,3% з початку року, завершивши тиждень на рівні 27,24 грн/дол.

Всього на пропозицію валюти істотно вплинули нерезиденти, які стали активніше купувати українські гривневі облігації, а резиденти також могли продавати валюту, отриману від погашень валютних ОВДП минулого тижня.

Відчутна надлишкова пропозиція валюти спонукала НБУ завершити майже тримісячну перерву в інтервенціях з купівлі валюти та придбати минулого тижня 40 млн дол. в резерви.

"Загальна ситуація на валютному ринку продовжує бути сприятливою для гривні та цілком може призвести до подальшого зміцнення в напрямку 27 грн/дол. І цей рівень може бути досягнутий вже на цьому тижні, якщо нерезиденти зацікавляться новими п'ятирічними облігаціями. НБУ може знову купувати валюту на ринку, але швидше за все в традиційних обсягах по 20 млн дол. в день, чим тільки буде стримувати зміцнення гривні", - сказано в тижневику.

Оценка материала:

5.00 / 1
Українцям слід чекати зміни курсу долара - прогноз ICU 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
09.06.2021 2093
Еще материалы раздела «Экономика»