НОВОСТИ ДНЯ: Операція була не одна: нові подробиці про боротьбу Путіна за життя  Будинок за 1 євро. Як купити нерухомість у мальовничому регіоні Італії  Соляна криза: Одеська область запропонувала заміну "Артемсолі"  Чи можна оформити паспорт за кордоном. Інструкція для українських біженців  До Києва прийшло метеорологічне літо. Весна тривала аж 108 днів  Як правильно готувати бобові, щоб не страждало травлення: поради дієтолога  В Україні розповіли, навіщо знищувати Чорноморський флот і коли це може статисявсе новости дня
Политика
Украина
12.07.2021 845

Влада в бюджетному законопроєкті хоче протягнути правки, які нівелюють мовне законодавство - Железняк

В бюджетному законопроєкті №5551-2 команда «Голосу» знайшла кілька правок, які можуть нівелювати дію мовного законодавства.

Про це заявив народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк, повідомляє LB.ua.

«В цей четвер, 15 липня, Верховна Рада у другому читанні буде розглядати законопроєкт про зміни до державного бюджету. Я проаналізував таблицю поправок та знайшов там декілька поправок, які нівелюють дію важливих норм мовного законодавства — в сфері кінематографії, освіти, сфери обслуговування, держслужби. Ці правки намагаються протягнути взагалі з порушенням регламенту — поправки в закон про держбюджет вносять зміни до зовсім інших законів», — підкреслив Ярослав Железняк.

Поправка з символічним номером – №13 та ідентична №14 — виводить створення та показ фільмів і телепрограм з-під дії мовного законодавства. Поправка №16 прибирає необхідність діючим держслужбовцям підтверджувати володіння українською мовою. Поправка №17 дозволяє використовувати мову, зокрема, нацменшин в освіті, а це значить — і навчання російською мовою в школах та універах.

«Наша задача №1 — не дати протягнути ці поправки через комітет, або збити в залі. Над цим і будемо працювати з однопартійцями. Законопроект стоїть за день до вступу в дію закону про мову. Тож це остання можливість заблокувати закон про мову, яку ми не маємо права допустити», — додав Ярослав Железняк.

Оценка материала:

5.00 / 2
Влада в бюджетному законопроєкті хоче протягнути правки, які нівелюють мовне законодавство - Железняк 5.00 5 2
Политика / Украина
12.07.2021 845
Еще материалы раздела «Украина»