НОВОСТИ ДНЯ: Участники учений Rapid Trident отработали бой в городе  Погода на выходные: в Украину придет потепление  Вакцинація вчителів: Шмигаль нагадав, що у «червоній» зоні потрібно буде 100%  «Жовта» зона: усі заклади профтехосвіти та 79% шкіл Київщини працюють офлайн  В Украину идет потепление - на выходных прогнозируют до + 23°  Київ і вісім областей – у «помаранчевій» зоні карантину  "Бабье лето" до +23 градусов: синоптики рассказали, когда в Украину зайдет потеплениевсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
25.07.2021 583

Інфекціоніст дала поради, як уберегтися від Дельти

Два із 15 варіантів штаму коронавірусу Дельта допомагають інфекції уникнути як природних, так і поствакцинальних антитіл.

Про це повідомила провідний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська на своїй сторінці у Facebook.

Водночас, за словами експерта, ще одна мутація Дельти підсилює "прилипання" вірусу до клітин людського організму і сприяє утворенню синцитію (злиття клітин з формуванням багатоядерної структури із загальною цитоплазмою).

"Це пояснює буквально вибухове наростання вірусного навантаження, що супроводжується вираженою клінічною симптоматикою - підвищення температури, інтоксикація, ранні вірусні пневмонії, які можуть призводити до зниження сатурації буквально на 4-5 день від дебюту клінічних симптомів", - йдеться в повідомленні.

Голубовська зазначає, що Дельта більш ефективно вислизає від антитіл, ніж інші штами COVID-19. Однак, підкреслює вона, вакцинація допоможе запобігти госпіталізації після зараження цим типом інфекції.

Таким чином, інфекціоніст рекомендує:

  • зустрічатися з новими штамами вірусу, маючи імунітет;

  • пріоритет у вакцинації віддавати неімунним, особливо із груп ризику;

  • вакцинуватися і довакцинуватися тим, хто вже отримав першу дозу;

  • після вакцинації посилювати засоби індивідуального захисту протягом першого тижня, особливо якщо він припадає на період інтенсивного росту захворюваності: уникати людних місць, носити маски;

  • оздоровлення, правильне харчування, повноцінний сон.

Як повідомлялося, Дельта став основним штамом у Європі. У 19 з 28 країн, які надали інформацію, частка виявленого штаму Дельта становить 68,3%, тоді як на варіант Альфа припадає 22,3%.

Оценка материала:

5.00 / 1
Інфекціоніст дала поради, як уберегтися від Дельти 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
25.07.2021 583
Еще материалы раздела «Общество»