НОВОСТИ ДНЯ: Маск про перший туристичний космічний політ: Екіпаж почувається добре  Холодные дожди, морозы и резкие перепады: появился детальный прогноз на октябрь 2021  Данілов заявив, що російська паспортизація на сході України сповільнилась  Україні прогнозують «циклонічну елегію» і різке похолодання  Много дождей и порывистый ветер: прогноз погоды в Украине на выходные, 18-19 сентября  Україна спільно з Британією розробить програму навчання для розвитку системи озброєння  В Україні починають тестувати Єдиний державний реєстр ветераніввсе новости дня
28.07.2021 993

В Україні знесуть «хрущовки», згоди усіх мешканців не питатимуть

Як зазначається у законопроекті, під знесення можуть потрапити близько 30 тисяч житлових будинків, що вважаються застарілими. На місці знесених будівель збудують новобудови.

Відповідно до законопроекту, поріг згоди мешканців, необхідний для розселення будинку, буде знижений зі 100% до 75%, повідомляє UA.News

За даними Державної служби статистики, загальна площа застарілого житлового фонду становить 4,33 млн кв. м. З них: 4646 багатоповерхівок, побудованих до 1919 року; 9693 будинки, побудовані до 1953 року; 7192 багатоповерхівки, побудовані до 1969 року; 5364 будинки, побудовані до 1989 року.

Вирішувати зносини будинок, чи ні, у законопроекті пропонується за наступною схемою. Спочатку місцева влада порахує, скільки застарілого житла в їхніх містах. Опісля розробить проекти комплексної реконструкції кварталів. І вже потім будуть зібрані підписи мешканців, згодних на знесення будинку та переїзд до нового будинку.

Відповідно до законопроекту, спочатку повинні побудувати новий будинок, переселити туди мешканців «хрущовки», яка буде зноситися, і тільки після цього проводити демонтаж. Тобто планується, що власники «хрущовок» будуть переїжджати не в тимчасове житло, а відразу у нові квартири.

У липні 2021 року з’явилася інформація про те, що Уряд України планує змінити вже існуючий план з реконструкції районів. Закон про реконструкцію кварталів в Україні був ухвалений ще у 2006 році, проте відтоді так і не був розроблений механізм розселення старих будинків.

У грудні 2019 року в Києві затвердили новий генеральний план, за яким п’ятиповерхові будинки 1960-х років будівництва планують перебудувати або модернізувати до 2040 року.

Водночас, знесення «хрущовок» у Києві затримується через неврегульовані питання у законодавстві.Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні знесуть «хрущовки», згоди усіх мешканців не питатимуть 5.00 5 1
Бизнес / Недвижимость
28.07.2021 993
Еще материалы раздела «Недвижимость»