НОВОСТИ ДНЯ: Астрономи зафіксували, як чорна діра «з’їдає» зірку  Маск про перший туристичний космічний політ: Екіпаж почувається добре  Холодные дожди, морозы и резкие перепады: появился детальный прогноз на октябрь 2021  Данілов заявив, що російська паспортизація на сході України сповільнилась  Україні прогнозують «циклонічну елегію» і різке похолодання  Много дождей и порывистый ветер: прогноз погоды в Украине на выходные, 18-19 сентября  Україна спільно з Британією розробить програму навчання для розвитку системи озброєннявсе новости дня
Бизнес
Экономика
03.08.2021 203

У Мінекономіки назвали причини стрибка цін в Україні

Збереження річної інфляції в Україні у червні 2021 року на рівні 9,5% є результатом дії двох визначальних факторів. Це вплив зовнішніх цін та невизначеність щодо чергової хвилі пандемії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Огляд інфляції Мінекономіки.

Як зазначається в повідомленні, у червні дещо послабився основний фактор зовнішніх цін, переважно, на харчові продукти та енергоносії.

"За поточної специфіки попиту, у якому, з одного боку, усе ще зберігається стале концентрування на продуктах харчування, з іншого, - починають активізуватись витрати, що відкладались упродовж карантинного часу (туризм, готелі, громадське харчування тощо), рівень річної споживчої інфляції лишається високим", - йдеться в огляді.

По-друге, зазначили в Мінекономіки, наразі вітчизняна економіка, як загалом і світова, поступово виходить з обмежуючих активність умов, але зі збереженням певного рівня невизначеності на перспективу з огляду на очікування щодо чергової хвилі пандемії, що так само зумовлює вищий рівень інфляції.

"Очікується, що найближчим часом дефляція або значно стриманіша траєкторія зростання цін на продовольство в літні місяці, за умови певної диверсифікації споживчого попиту на тлі поступового відновлення рівня економічної активності, забезпечить загальне уповільнення інфляції", - зазначили в Мінекономіки.

Оценка материала:

5.00 / 1
У Мінекономіки назвали причини стрибка цін в Україні 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
03.08.2021 203
Еще материалы раздела «Экономика»