НОВИНИ ДНЯ: Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 30 січня  В Україні оголошено червоний рівень небезпеки: де вдарять морози до 30°  Ці знаки Зодіаку гребтимуть гроші лопатою вже найближчими днями  У Путіна відреагували на чутки про "енергетичне перемир'я" з Україною  Франція фінансує війну? Le Monde з’ясувало, що Париж досі купує уран у Москви  "Війна, як у Матриці": військовий пояснив, якою має бути армія України  Небезпечна погода накриє Київ: прогноз на 29 січнявсі новини дня
Бізнес
Економіка
07.08.2021 633

Fitch Ratings покращило економічний прогноз України

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings покращило прогноз довгострокового рейтингу дефолту емітента в іноземній валюті України зі стабільного до позитивного, підтвердивши сам рейтинг на рівні "B".

В агентстві в ніч на суботу заявили, що на таке рішення вплинули відносна стійкість України до коронавірусного шоку і очікуване зниження держборгу до ВВП до 57% в 2021 році завдяки перевиконанню бюджету і відновлення економіки.

Крім того міжнародні резерви України мають тренд до зростання, і країна відновила доступ до комерційного і МФО зовнішнього фінансування, незважаючи на триваючу затримку з траншем МВФ за програмою stand by.

Fitch прогнозує, що дефіцит держбюджету знизиться в 2021 році до 4% ВВП, вказуючи, що за підсумками першого півріччя він склав 1,8% ВВП.

Агентство очікує подальшого зниження дефіциту до 3,2% ВВП в 2022 році, чому сприяє ресурсний законопроект.

Fitch також вказує, що грошові залишки уряду на кінець липня в $2,0 млрд (82% з яких у валюті) і $2,7 млрд від нового розподілу SDR МВФ допоможуть Україні пройти пік зовнішніх виплат $2,2 млрд у вересні і здійснити бюджетні витрати.

Агентство також вказує на помірний прогрес в програмі реформ з часу останнього перегляду в лютому.

Оценка материала:

5.00 / 1
Fitch Ratings покращило економічний прогноз України 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
07.08.2021 633
Еще материалы раздела «Економіка»