НОВОСТИ ДНЯ: Почему древнеегипетские фараоны перестали строить пирамиды?   У стіні стамбульської Святої Софії знайшли записки та малюнки  Hubble показав струмінь плазми «новонародженої» зірки у сузір'ї Оріон  Озвучен прогноз погоды в Украине на декабрь  Президент анонсував масштабний проєкт термомодернізації багатоквартирних будинків  Берлін попереджає Кремль про наслідки нової агресії проти України  На Киев надвигаются метели и морозывсе новости дня
19.08.2021 356

Кабмін введе заборону на рекламу ліків у ЗМІ до 2024 року

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) доручила Кабінету міністрів ввести до 1 січня 2024 року мораторій на поширення будь-яких відомостей рекламного характеру про лікарські препарати, вироби медичного призначення, методи профілактики, діагностики, лікування і реабілітації на телебаченні, радіо та в засобах масової інформації.

Рішення РНБО від 30 липня 2021 закріплено указом, підписаним президентом Володимиром Зеленським та опубліковано на сайті Офісу президента.

Введення мораторію аргументується "... вжиттям заходів щодо мінімізації шкідливого впливу самолікування на здоров'я" громадян.

Паралельно з введенням мораторію на рекламу ліків буде посилено контроль за дотриманням правил видачі рецептурних ліків. Медикаменти за рецептами призначатимуться виключно на підставі відповідних медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги.

Також, згідно з указом, буде поетапно включено до тарифів на медичні послуги вартість ліків в установах охорони здоров'я будь-якої форми власності, які зараз закуповуються централізовано за рахунок коштів програм державного бюджету.

Вводяться механізми контролю за дотриманням клінічних протоколів та стандартів медичної допомоги, а також підготовка і впровадження вертикально інтегрованої системи контролю якості надання медичної допомоги.

Рішення РНБО "Про стан національної системи охорони здоров'я та невідкладних заходів щодо забезпечення громадян України медичною допомогою" вводиться в дію з моменту його публікації.

Оценка материала:

5.00 / 1
Кабмін введе заборону на рекламу ліків у ЗМІ до 2024 року 5.00 5 1
Бизнес / Рынки и компании
19.08.2021 356
Еще материалы раздела «Рынки и компании»