НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
01.09.2021 817

Процедура bail-in: власники облігацій ПриватБанку більше не зможуть оскаржити рішення Банку Англії

Рішення Банку Англії про визнання процедури bail-in відповідно до Акта Сполученого Королівства про Банки набуло законної чинності в Англії: воно остаточне і не підлягає оскарженню. Про це повідомила пресслужба державного ПриватБанку.

dff9fbe9-a78562b95703455971d7ad59cd0dd21a_01.09.21

Рішення було прийнято ще 14 травня 2021 року. Йдеться про визнання процедури bail-in, здійсненої НБУ в грудні 2016 року стосовно чотирьох кредитів на загальну суму 595 мільйонів доларів, наданих компанією UK SPV Credit Finance plc на користь ПриватБанку.

У другої сторони було три місяці, щоб оскаржити це рішення. Однак до англійського суду не було заявлено жодної вимоги про перегляд справи – йшлося у новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».

"Таким чином, рішенню Банку Англії про визнання процедури "беіл-ін" відповідно до Акта Сполученого Королівства про Банки було надано законної сили в Англії, та таке рішення є наразі остаточним та не підлягає оскарженню",- йдеться в повідомленні ПриватБанку.

В чому суть

Bail-in – це банківська процедура, через яку проходить фінансова установа в разі своєї неплатоспроможності й за примусовою конвертацією депозитів акціонерів банку в нові облігації. В результаті кредитори, коштом яких проводиться операція, стають акціонерами.

Що дає Bail-in:

  • дозволяє списати або конвертувати акції, борги та інші зобов'язання банку для покриття збитків і рекапіталізації банку;
  • дозволяє покладати збитки на акціонерів і незабезпечених кредиторів шляхом анулювання або зменшення суми їхніх вимог;
  • знижує ймовірність того, що для порятунку банку будуть потрібні державні кошти

UK SPV Credit Finance plc – зареєстрована у Великій Британії компанія. ПриватБанк використовував її для залучення грошей на міжнародних ринках капіталу. SPV (спеціально створена іноземна компанія) випустила облігації. Після цього ПриватБанк уклав з нею кілька кредитних договорів і отримав гроші.

За даними ПриватБанку, під час націоналізації в кінці 2016 року було конвертовано зобов'язання в капітал банку:

  • 10,93 мільярда гривень коштів клієнтів;
  • 10,7 мільярда гривень єврооблігацій;
  • 7,78 мільярда гривень субординованого боргу.

"Це стало ще одним важливим досягненням у відновленні банку від неплатоспроможності, яким він був до його націоналізації у грудні 2016 року", – додала пресслужба.

Нагадаємо, в червні Господарський суд міста Києва закрив провадження у справі за позовом колишнього міноритарного акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета про визнання недійсними договорів купівлі-продажу банку, за якими держава придбала у власність 100% акцій Приватбанку в грудні 2016 року.

Позов був поданий Дубілетом у грудні 2019 року. Колишні акціонери і топменеджери банку продовжують в судах оскаржувати процедуру його націоналізації.

Оценка материала:

5.00 / 1
Процедура bail-in: власники облігацій ПриватБанку більше не зможуть оскаржити рішення Банку Англії 5.00 5 1
Бізнес / Фінанси та банки
01.09.2021 817
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»